Приватні перевізники просять переглянути вартість проїзду в маршрутках Кропивницького

Через встановлені Кабміном карантинні обмеження маршрутки не приносять планованого доходу.

Про це заявили представники транспортних підприємств під час робочої зустрічі із заступником міського голови Кропивницького Олександром Вергуном.

перевізники

Перевізники також повідомили про заборгованості по зарплаті працівників та сплаті податків, які утворюються через недоотримання прибутку.

Аналогічна ситуація склалася і в комунальному підприємстві «Електротранс», яке працює зі стовідсотковим випуском транспортних засобів у період пандемії та зазнає збитків через обмеження кількості пасажирів місцями для сидіння, – цитує Вергуна пресслужба. – Тому необхідною умовою забезпечення повноцінного функціонування міського пасажирського транспорту є підвищення вартості проїзду. Це об’єктивний процес.

Джерело сайту Весь Кіровоград у міськраді наголошує, що кількість сидячих місць у комунальних тролейбусах та великих автобусах складає біля третини усієї паспортної пасажиромісткості машин. Через це «Електротранс» зараз перевозить у два-два з половиною рази менше пасажирів, ніж за відсутності обмежень.

Нагадаємо, минулого тижня депутати ухвалили зміни до бюджету, додавши 24,8 мільйона гривень на утримання транспорту, компенсацію пільгових перевезень комунальному підприємству та лізингові виплати за нові машини. Під час публічного обговорення в сесійній залі зазначалося зокрема, що перевізники, які працюють у Кропивницькому в режимі маршрутного таксі, засновані у формі малих та приватних підприємств з пільговим оподаткуванням, та не є платниками ПДВ.

Тоді ж міські обранці дозволили «Електротрансу» купівлю 10 нових автобусів середньої місткості, які, за даними міського голови Андрія Райковича, мають посилити сполучення між середмістям, Кущівкою та Балашівкою. Також повідомлялося, що з 19 грудня розпочав рух автобусний маршрут №119 – з Балки через Полтавську, «новий» автовокзал, Ковалівку, Критий ринок та центр міста, та в зворотньому напрямку.

У колажі на головній використані світлини «Без купюр» та semesyukshop.com