Перенос так перенос: Різдво – 25-го, Миколая - 6 грудня, Покрова – 1 жовтня

Цьогоріч Різдво 25 грудня на Кіровоградщині святкують півтисячі людей – на тлі епідемії коронавірусу та дискусії про перенесення на цю дату також і православного святкування.

Католицькі храми на території області є в Кропивницькому та Гайвороні, в Олександрії та Світловодську є каплички, повідомляє Суспільне. Крім цих міст, різдвяну службу за західним обрядом у 2020-му відслужили також у Знам’янці, каже настоятель парафії Святого Духа отець Християн.

27ed9d5a9eee2f70

За його словами, людей не закликали приходити до костьолу в Кропивницькому через карантинні норми, проте біля півсотні людей все одно прийшло. Це приблизно втричі менше ніж у минулі роки.

Довідково:

В Україні Юліанським календарем, який відстає від астрономічного на 13 днів, послуговуються як православні конфесії, так і Греко-католицька церква. Світська Україна разом з більшістю інших країн вже майже 100 років живе за точнішим – григоріанським, запровадженим у XVI ст. Через це українці, на відміну від решти світу, святкують Різдво після, а не до Нового року, який припадає на Різдвяний піст. Два роки тому Верховна Рада зробила святковими та державними вихідними днями і 25 грудня, і 7 січня.

Наразі святкування Різдва 25 грудня підтримують лише 25% українців, проти – 64%. На Заході України кількість прихильників та противників святкування Різдва майже рівна, в інших регіонах більшість проти. Про це свідчать результати опитування суспільної думки, проведеного соціологічною групою «Рейтинг». За три роки кількість прихильників модернізації церковного календаря зросла на 10%, а кількість противників зменшилась на 5%.

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній зазначає, що святкові служби що в деяких православних церквах вже проводять і 7 січня, і 25 грудня. З іншого боку, з переходом на григоріанський календар на 13 днів треба буде посунути не тільки Різдво, а й інші свята, зокрема Покрову з 14-го на 1 жовтня, та день Святого Миколая з 19 на 6 грудня. До таких змін українське суспільство не готове, вважає предстоятель.

Нагадаємо, під час візиту на Кіровоградщину у вересні Епіфаній заявив, що після зміни влади в країні Московский патріархат почав активно протидіяти переходу церковних громад до Православної церкви України, часто за допомогою певних чиновників. Практично по кожному переходу з боку російської православної церкви йдуть судові процеси, також зазначив він.