Колишній заступник підсудного Балоня судиться з Кіровоградською ОДА в Миколаєві

Миколаївський окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі про визнання протиправним звільнення з посади Ігоря Кузьміна, колишнього першого заступника голови Кіровоградської ОДА Андрія Балоня.

Минулого четверга Кузьміна було призначено заступником голови Миколаївської ОДА Віталія Кіма, повідомляє Без Купюр.

Кузьмін
Ігор Кузьмін в етері місцевого ТБ під час роботи в Кіровоградській ОДА

Видання нагадує, що у вересні нинішнього року новий очільник Кіровоградщини Андрій Назаренко звільнив усіх заступників, призначеними скандально відомим попередником. При цьому він заявив, що “час парашутистів закінчився” та що всі троє раптово захворіли, зазначається в публікації.

Згідно із законом вони повинні новому голові облдержадміністрації написати заяви про звільнення за власним бажанням. У мене є місяць на те, щоб задовольнити або не задовольнити заяви. І коли я вже був готовий їх підписати, вони принесли мені документи, що хворіють, заяви про визнання попередніх заяв недійсними, – цитує діючого голову Кіровоградської ОДА новина.

Ігор Кузьмін став заступником голови Кіровоградської ОДА в грудні минулого року. До того працював заступником начальника ГУ ДФС у Миколаївській області та начальником управління податків і зборів із фізичних осіб ГУ ДФС у Херсонській. Після звільнення Ігор Кузьмін звернувся до суду, аби оскаржити своє звільнення. Він вважає його незаконним, оскільки на той момент перебував на лікарняному через травму, яку отримав раніше.

Провадження, розпочате миколаївським судом – про визнання протиправним звільнення Кузьміна, його поновлення на посаді 9 вересня 2020-го, та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Нагадаємо, на початку грудня депутати міської ради Кропивницького поновили на посаді та знову звільнили колишнього заступника міського голови Олександра Грабенка. Суддя окружного адмінсуду Андрій Сагун скасував сесійне рішення міськради попереднього скликання про звільнення чиновника, поновив його на посаді з листопада 2018 року, та постановив стягнути з міста на його користь близько 380 тисяч гривень зарплати. Попереднього разу Грабенка звільнили з формулюванням «за порушення присяги» після службового розслідування.

У вересні херсонські ЗМІ повідомили, що з посади заступниці голови Кіровоградської обласної адміністрації звільняють Тетяну Волинець, яка раніше очолювала управління туризму в обласній адміністрації Херсонщини.

Раніше колишнього заступника Херсонської ОДА Андрія Балоня, на той момент – голову Кіровоградської ОДА, було затримано за підозрою у вимаганні хабаря майже 2 мільйони гривень в іншого обласного посадовця.