«Пропозиція» вимагає більших субсидій та мораторію на збільшення комуналки

У політичній партії «Пропозиція» вимагають від уряду, парламенту та президента негайно зменшити тарифи на газ, його транспортування та електроенергію для населення принаймні до рівня 2020 року та заборони на підвищення тарифів до кінця пандемії.

Про це йдеться в офіційній заяві політсили, текст якої було оприлюднено сьогодні, 11 січня.

В Кропивницькому кількадесят людей протестували проти підвищення цін на комунальні послуги в рамках акції «Тарифний майдан», ініційованої однією з всеукраїнських громадських організацій. Підписане учасниками звернення передали голові Кіровоградської облради Сергію Шульзі
В Кропивницькому кількадесят людей протестували проти підвищення цін на комунальні послуги в рамках акції «Тарифний майдан», ініційованої однією з всеукраїнських громадських організацій. Підписане учасниками звернення передали голові Кіровоградської облради Сергію Шульзі

Вимагаємо розробити та прийняти нову енергетичну стратегію України з урахуванням позицій усіх зацікавлених сторін, громадськості та експертного співтовариства, та терміново запровадити пільгові тарифи для окремих категорій громадян залежно від їх соціального стану, місця проживання тощо. Також необхідно забезпечити підтримку соціально незахищених громадян шляхом збільшення та розширення програми субсидій, – вважають у «Пропозиції».

Підвищення тарифів під час пандемії та економічної кризи в документі назвали неадекватним та злочинним кроком Уряду.

Практика вирішення соціально-економічних проблем, які спричинені недолугими діями влади, за рахунок найбільш вразливих верств суспільства є абсолютно неприпустимою та повинна бути негайно припинена, – зокрема сказано в заяві. – І до нинішнього підвищення тарифів майже у 37% українців вистачало грошей тільки на їжу, а у 12% не було і таких коштів. І до підвищення тарифів 21% громадян витрачали на оплату ЖКГ більше половини доходу сім’ї, тоді як в дуже важкому 2015 році таких було тільки 6%.

Автори звернення наголошують, що від теперішнього подорожчання газу та його транспортування найбільше постраждають мешканці сіл, передусім пенсіонери, а в містах воно потягне за собою ріст інших пов’язаних тарифів, зокрема на тепло.

screenshot_20210111-172127_drive

В січні в Україні одночасно зросли тарифи на воду, електроенергію та газ. Наприкінці року НКРЕКП оприлюднила проєкт тарифів зокрема на водопостачання, який передбачав їхнє підвищення в 2021 році середньому на 20%. Зокрема для обонентів обласного підприємства “Дніпро-Кіровоград” нова ціна склала майже 45 гривень за кубометр.

Також повідомлялося, що партія “Пропозиція”, одним із засновників якої є міський голова Кропивницького Андрій Райкович, у результаті минулорічних виборів отримала найбільшу фракцію в міськраді обласного центру. Пізніше представники політсили також очолили Кропивницьку районну та Фортечну в Кропивгницькому ради, та отримали представництво в керівництві обласної ради.