Кіровоградщина готується вакцинуватися від COVID-19 на тлі дезінформаційної кампанії

На Кіровоградщині планують вакцинувати від COVID-19 15 тисяч представників груп ризику в першу хвилю імунізації, що має стартувати в лютому.

Йдеться зокрема про медпрацівників, військових, освітян, людей похилого віку та з супутніми захворюваннями. Сім тисяч чоловік вже офіційно дали згоду на імунізацію, повідомив сьогодні директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.

Після стрибка захворюваності наприкінці минулого року, з 30 грудня кількість мешканців Кіровоградщини з підтвердженим діагнозом COVID-19, які одужали, знову перевищує кількість тих, які наразі хворіють. Дані Системи моніторингу поширення епідемії коронавірусу на сьогодні, 28 січня 2020
Після стрибка захворюваності наприкінці минулого року, з 30 грудня кількість мешканців Кіровоградщини з підтвердженим діагнозом COVID-19, які одужали, знову перевищує кількість тих, які наразі хворіють. Дані Системи моніторингу поширення епідемії коронавірусу на сьогодні, 28 січня 2020

Щойно ми отримаємо вакцину, протягом 5 діб її потрібно передати центрам первинної медико-санітарної допомоги в районах. Саме вони будуть забезпечувати імунізацію населення. Ми визначили 10 мобільних бригад, – також зазначив він. Їхнє завдання – оперативно доставити вакцину безпосередньо з центрального рівня до кожного району.

За його словами, в районах також створять бригади, які, у свою чергу, забезпечать вакциною лікарні, госпітальні бази, будинки для літніх людей та інші соціальні структури. Кіровоградщина вже подала заявку на 15 тисяч доз для першої хвилі імунізації.

В області організовано 26 пунктів вакцинації на базі існуючих кабінетів і пунктів щеплень. Рибальченко наголосив, що потоки бажаючих зробити щеплення від коронавірусної хвороби з іншими пацієнтами змішувати не будуть – вакцинація від коронавірусу буде відбуватись паралельно з календарною вакцинацією дорослого та дитячого населення в окремих приміщеннях.

Тим часом…

Прокремлівські ЗМІ проводять кампанію проти американо-німецької вакцини Pfizer, надходження якої планується в Україні наряду з китайською COVAX. Про це повідомляє сайт проєкту Оперативної робочої групи зі стратегічних комунікацій Європейської Служби Зовнішніх Зв’язків EUvsDisinfo («Європейський Союз проти дезінформації»). Зазначається, що низка російських ЗМІ повідомляє чи не про кожний випадок зареєстрованих побічних ефектів вакцини Pfizer, тоді як повідомлення про російську вакцину «Супутник V» практично стерильно очищені від будь-яких повідомлень про побічні ефекти.

«РІА Новини» ввело тег «Pfizer, Inc.», щоб більш ефективно направляти читачів до матеріалів про загрози, що виходять від американо-німецької вакцини, – йдеться в матеріалі ресурсу під заголовком «Казати напівправду – також брехати». – «В Ірландії отримали понад 80 повідомлень про побічні ефекти вакцини Pfizer», «Киргизія відмовиться від вакцини Pfizer»; «Стало відомо про тиск на регулятор ЄС при схваленні вакцини Pfizer», «Житель Бельгії помер після вакцинації від COVID-19 препаратом Pfizer», «У Німеччині померли десять чоловік, привившихся вакциною Pfizer»,«Гинцбург оцінив небезпеку вакцини Pfizer після загибелі 23 норвежців» – всі ці заголовки з’явилися з 14 по 19 січня. Вибіркове й маніпулятивне висвітлення може вводити в оману не гірше, ніж явна брехня. Прокремлівська дезінформаційна екосистема вибирає поодинокі випадки і формує образ загальної катастрофи. Норвегія дійсно зареєструвала кілька смертей людей похилого віку, слабких пацієнтів, які отримали вакцину, але немає доказів причинно-наслідкового зв’язку смертей з вакцинацією. Повідомлення про лицевий параліч в Ізраїлі після «уколу смерті» є, м’яко кажучи, перебільшеними: 13 чоловік страждають від слабких і тимчасових побічних ефектів. Станом на сьогодні Ізраїль прищепив вакциною Pfizer близько 2 мільйонів чоловік.

Vaccine2

Нагадаємо, влітку минулого року була оприлюднена узгоджена заява представників Британії, США та Канади про спроби вкрасти відповідні дослідження науковців і фармацевтів, вчинені хакерами з групи Cozy Bear (англ. «затишний ведмідь»), які, дослівно, «майже напевно діють, як частина Російської розвідувальної служби». Міністр безпеки Об’єднаного Королівства Джеймс Брукеншир стверджував також, що атака не завдала будь-якої шкоди.