Навколо урану: ймовірний «виїзд» комітету ВРУ, загроза екологічної катастрофи

З гірниками уранових шахт СхідГЗК розрахувалися за грудень та частково за січень, на підприємстві чекають надходжень від «Енергоатому», аби сплатити за виробничі потреби.

Про це написав голова Кіровоградської ОДА Андрій Назаренко у Facebook. Раніше представники профспілок анонсували нові акції протесту та наголошували на ймовірності екологічних наслідків невирішення проблем галузі державою. 

Виїзне засідання енергетичного комітету Верховної Ради для розв’язання проблем нашої уранодобувної галузі на майданчику Інгульської шахти ініціював провести під час сьогоднішньої зустрічі з гірниками і керівництвом СхідГЗК, – зокрема написав він. – Разом зі мною на шахті був народний депутат Сергій Нагорняк. Домовилися, що він відпрацює це питання. Розмова тривала дві години. Була емоційною і це зрозуміло, бо за столом зібралися всі, кому небайдуже майбутнє і наших трьох шахт, і кількох тисяч людей, які там працюють.

Напередодні онлайн-видання Кропивницький час-Time з посиланням на голову профкому розташованої в Кропивницькому Інгульської шахти Михайла Мельника повідомило, що в колективі триває пошук результативних форм протесту, бо досі ті заходи, які вживалися державою, мали тимчасовий характер і не вирішували проблему галузі кардинально.

СхідГЗК знову на грані. Місту загрожує екологічна катастрофа, – зокрема йдеться в публікації. – І «Енергоатом» теж став заручником цієї ситуації. Держава заганяє в куток галузь, яка виробляє дешеву електроенергію. Натомість дозволяє олігархам заробляти надприбутки, підвищуючи ціну за кіловат. Імпортування електроенергії з Росії і з Білорусії, на думку Михайла Мельника, може призвести до тієї ситуації, яку ми мали з газом. Сподіваючись на дешевий імпорт, знищимо уранодобувну і атомну галузі. А потім отримаємо таку ціну на електроенергію, що більшість населення просто не зможуть її оплачувати.

Під час обговорень грудневих шахтарських протестів у соцмережах дописувачі акцентували зокрема на вірогідності катастрофічних наслідків для всієї області, якщо через відсутність фінансування уранових шахт припиниться їхнє електропостачання, і забруднені радіоактивними елементами шахтні води піднімуться до ґрунтових
Під час обговорень грудневих шахтарських протестів у соцмережах дописувачі акцентували зокрема на вірогідності катастрофічних наслідків для всієї області, якщо через відсутність фінансування буде припининено електропостачання добувних підприємств, і забруднені радіоактивними елементами шахтні води піднімуться до ґрунтових

Нагадаємо, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець повідомив, що працівники уранових шахт Кіровоградщини готові розпочати безстрокову акцію протесту біля будівлі ДП «НАЕК «Енергоатом» у Києві у вівторок, 9 лютого, якщо ДП «НАЕК «Енергоатом» не виконає своїх зобов’язань – не розрахується з підприємством до 6-го.