Геопортал Кропивницького: більше містобудівної інформації, доступної для містян

В обласному центрі продовжують наповнювати власний геопортал містобудівної інформації – зокрема повністю опрацьовані та внесені дані про видані умови та обмеження, будівельні паспорти, тимчасові споруди, рекламні носії.

Про це повідомила начальниця управління містобудування та архітектури Ірина Мартинова під час звітної сесії за результатами виконання бюджетних програм.

Скріншот
Скріншот

Портал є універсальним сервісом, що дозволяє отримати доступ до містобудівної документації, а також знайти достовірну та актуальну інформацію щодо документації, виданої управлінням. Зокрема, проведена робота щодо збільшення кількості, – додано 8 шарів, – та підвищення якості даних, опублікованих на геопорталі, зокрема метаданих з офіційних джерел – публічна кадастрова карта України, державна геодезична мережа та 17 тематичних шарів місцевого рівня, – цитує Мартинову офіційний сайт міської ради.

Наразі системи геопорталу, доступного в режимі дослідної експлуатації за посиланням, містять аерофотоплан 2015 року, топографічні плани, плани зонування та обмежень, детальні плани територій.

Бази даних, що ведуться фахівцями управління архітектури, містять адресний реєстр близько 3,5 тисяч об’єктів, реєстр будівельних паспортів, містобудівних умов та обмежень на понад 4,3 тисячі об’єктів, реєстри земельних ділянок і даних з розміщення тимчасових споруд, дані земельного кадастру з наявними атрибутами файлів XML у межах міста, та план розміщення рекламних носіїв.

За інформацією начальниці управління, на кінець 2020 року в місті обліковується 628 рекламних засобів у вигляді білбордів, 164 – у вигляді сіті-лайтів, 224 наземних рекламних засобів різних форматів та 279 неназемних рекламних конструкцій.

Серед іншого під час доповіді Мартинова анонсувала роботи з реставрації фасаду пам’ятки архітектури «Колишнє повітове казначейство» на Дворцовій вартістю понад 750 тисяч гривень, проведення тендеру на виконання яких наразі планується.

 

e9f75dd9-4c0e-de03-fd6e-58c1581d7b1f_obj_img_1_c

Нагадаємо, цьогоріч в Кропивницькому планують почати заміну зношених теплових мереж на нові в рамках співпраці у партнерському проєкті Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), який передбачає розробку схеми модернізації системи централізованого теплопостачання міста.