Уранова криза триває – шахтам СхідГЗК дають тиждень-два

У державного підприємства нема чим гасити борги по зарплаті гірників Кіровоградщини, подальша його робота – під загрозою.

Урановим шахтам загрожує повна зупинка, повідомляє CBN з посиланням на голову незалежної профспілки області Дмитра Бондарєва.

shahta

Ми планували їхати під НАЕК «Енергоатом». Вчора зранку НАБУ провела там обшуки, – цитує видання. – Знаємо від представників держави, що було відкрито 6 кримінальних справ, на виконуючого обов’язки президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна і на віце-президента Якоба Хартмута. Ще тиждень-два, і підприємство може зупинитись.

Раніше повідомлялося, що у Вищому антикорупційному суді вже більше року триває розгляд справи про обвинувачення колишнього народного депутата Миколи Мартиненка та інших осіб у заволодінні 6,4 мільйона гривень «Енергоатому» та 17,3 мільйона доларів «СхідГЗК».

Днями в ЗМІ з’явився коментар голови профкому розташованої в Кропивницькому Інгульської шахти Михайла Мельника, який зазначив, що в колективі триває пошук результативних форм протесту. За його словами, досі заходи, які вживалися державою, мали тимчасовий характер і не вирішували проблему галузі кардинально.

Публікація також містила нагадування про те, що Кропивницькому може загрожувати екологічна катастрофа. Мова може йти про забруднення ґрунтових вод шахтними у випадку, якщо через відсутність фінансування припиниться електропостачання уранодобувних підприємств.

Тоді ж голова ОДА Андрій Назаренко повідомив, що з гірниками СхідГЗК розрахувалися за грудень та частково за січень, на підприємстві чекають надходжень від «Енергоатому», аби сплатити за виробничі потреби.

Також повідомлялося, що працівники уранових шахт Кіровоградщини готові розпочати безстрокову акцію протесту біля будівлі ДП «НАЕК «Енергоатом» у Києві, якщо ДП «НАЕК «Енергоатом» не виконає своїх зобов’язань та не розрахується з підприємством.