Напередодні підозри Шарію до СБУ ходив головний «шаріївець» Кіровоградщини

Наприкінці січня голову місцевого осередку партії Шарія, олександрійця Артема Хазана нібито викликали на допит до обласного управління СБУ.

Про це стверджується в дописах його сторінки у Facebook. Зокрема в пості від 26 січня Хазан написав, що прибув на допит з адвокатом, але його було перенесено.

29 січня оприлюднена ще одна світлина, де Артем Хазан та його адвокат Валентин Рибін позують біля будівлі обласного управління СБУ. Скріншот
29 січня оприлюднена ще одна світлина, де Артем Хазан та його адвокат Валентин Рибін позують біля будівлі обласного управління СБУ. Скріншот

Відомостей про те, чи відбувся зрештою допит, з якими результатами, у рамках якого саме розслідування він мав відбутися, ані в коментарях, ані в наступних дописах сторінки не міститься.

Сьогодні, 16 лютого, в СБУ повідомили про оголошення підозри відомому проросійському пропагандисту Шарію. На переконання слідчих, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері.

У СБУ наголошують, що слідство триває, документування усіх обставин скоєння злочину продовжується, зокрема встановлюються інші особи, які сприяли, або можуть бути причетними до системної протиправної діяльності Шарія

Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур, – ідеться в повідомленні прес-служби. – Підозра оголошена під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури в межах кримінального провадження за двома статтями Кримінального кодексу України – ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) та ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Зокрема, щодо останньої статті, то мова йде про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності тощо.

Зазначається також, що докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень, які встановили, що в інтерв’ю та виступах Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.

Починаючи з 2012 року, через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій, – також сказано в повідомленні. – Зокрема, пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни. Метою було – загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів. Такі протиправні дії Анатолія Шарія активно використовували російські ЗМІ, зокрема, телеканали основної пропагандистської державної компанії ВДТРК («Россия 24», «Россия 1»), телеканал Міністерства оборони РФ «Звезда» тощо.

Нагадаємо, у відкритих для публічного доступу дописах і коментарях Facebook-сторінки голови обласного осередку «Партії Шарія» Артема Хазана розповсюджуються твердження, спрямовані на дискредитацію учасників АТО/ООС, та висловлювання, які можна трактувати, як заклики до використання військової сили проти громадян України іноземними державами.