Можна робити висновки про готовність чиновників до відкритого спілкування, - онколог

Цікавості представників обласної влади до теми організації системи невідкладної допомоги на Кіровоградщині «не видно».

Про це пише лікар-онколог обласного клінічного онкоцентру, блогер Андрій Гардашніков, ставлячи питання про те, чи є влада області відкритою до спілкування.

Андрій Гардашніков та Андрій Назаренко, світлини - Facebook
Андрій Гардашніков та Андрій Назаренко, світлини – Facebook

13.11.2020 року був пост голови Кіровоградської обласної державної адміністрацїі Андрія Валерійовича Назаренка, який (пост) принизив сімейних лікарів Кіровоградської області та в цілому країни. Лікарі всієї країни обурено обговорювали те, що написав очільник саме Кіровоградської області, – пише Гардашніков. – Я написав кілька коментарів під тим постом. А 15.11.2020 року я написав своє відкрите звернення до можновладця. Чи отримав я публічну дискусію? Чи отримав відповідь? Я отримав інформацію про те, що до мене з негативом ставляться через мої запитання, думки та пропозиції. А от відкритої дискусії не відбулося. Що ж. Шкода. Принаймні, людям можна робити висновки щодо можливості та готовності тих чиновників, що зараз є при владі, до відкритого спілкування.

Згаданий лікарем резонансний пост очільника ОДА, який починається зі слів «мені цікаво, чи є совість у наших сімейних лікарів?», має 842 коментарі, зокрема залишених сімейними лікарями з різних частин країни.

Відкрите звернення до Назаренка, яке онколог розмістив у Facebook, містить низку пропозицій з організації системи надання невідкладної допомоги громадянам в умовах, коли швидка медична допомога реорганізована, пацієнтові при невідкладних станах важко дістатися сімейного лікаря, а змушувати працювати цілодобово без вихідних останніх влада не може, зокрема через вимоги кодексу законів про працю та права людини.

Зокрема пропонується створення кол-центрів у центрах первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), де люди будуть мінятися, чергувати, щоб витримати цілодобовий режим роботи, а також запровадження механізму сортування звернень пацієнтів по плановості чи терміновості питання, щоб віднайти баланс між плановим записом та невідкладним наданням допомоги.

Також у зверненні, з повним текстом якого можна ознайомитись у вбудованому пості нижче, наголошується на інших системних проблемах, як то негласне протистояння різних рівнів надання медичної допомоги, коли сімейний лікар має шукати стаціонар, де погодяться госпіталізувати пацієнта, невміння користуватися сучасними електронними системами, неузгодженість питання формування електронних направлень тощо.

Я не вважаю себе істиною в останній інстанції, – написав Гардашніков сьогодні, 18 лютого. – Можливо я взагалі написав неправильно. Можливо я неправильно щось розумію та чогось не знаю. Але навіть публічних аргументів проти того, що я написав, я не побачив. І мені здається, що це – важливо розуміти та важливо дати цьому оцінку. Можливо не прямо зараз. Можливо з часом. До речі, організація системи невідкладної медичної допомоги, про яку я писав, могла б бути, як мені здається, дуже незайвою для людей, які живуть в Кіровоградській області. Дуже шкода, що цікавості у влади області до цієї теми не видно.

Нагадаємо, онколог Андрій Гардашніков вважає, що використання медичних конопель для пацієнтів дозволило б покращити їхню якість життя, зменшувати кількість препаратів, які їм доводиться приймати, та побічні ефекти, а на легалізацію медичного канабісу в Україні потрібно менше року. Раніше лікар оприлюднив відкрите звернення до президента України Володимира Зеленського, у якому назвав діяльність політиків та держави в питанні медичного використання канабісу (конопель) деструктивною.

Також улітку минулого року Гардашніков зазначав, що по всій країні лікарі не в змозі працювати, бо електронна система дуже тривалий час обробляє кожен крок лікаря в системі eHealth, а видача звичайного направлення забирає купу часу та сил.