Мешканці проблемного гуртожитку в Кропивницькому наблизилися до приватизації своїх помешкань

Юристи міської ради Кропивницького разом із мешканцями проблемного гуртожитку на Університетському, 21 отримали ще одне судове рішення на їхню користь. 

Апеляційний суд у Дніпрі слідом за першою інстанцією повернув будівлі офіційний статус гуртожитку. Про це стало відомо під час зустрічі представників міського керівництва з ініціативною групою мешканців сьогодні, 23 лютого.

Передісторія коротко. Фрагмент скан-копії листа Генеральної прокуратури від 30 березня 2015 р.
Передісторія коротко. Фрагмент скан-копії листа Генеральної прокуратури від 30 березня 2015 р.

Ми хочемо дати можливість мешканцям гуртожитку приватизувати свої кімнати, куди вони вселилися на законних підставах. Останній закон, якій дав реальну можливість це зробити – закон («Про забезпечення реалізації прав мешканців гуртожитків». – Весь Кіровоград), який було прийнято в 2017 році… Ми не зупиняємось, сьогодні є принципова позиція міського голови, – наголошує очільниця юридичного управління міськради Марина Смаглюк.

Дія закону поширюється виключно на будинки зі статусом гуртожитку. Свого часу представники приватного підприємства «Вагран», яке де-юре є власником будівлі, домоглися зміни її статусу на житловий будинок. Підприємство пов’язують з колишнім головою Кіровського районного суду Володимиром Ярошенком.

Ми звернулись до суду, віднайшли правові підстави для того, щоб скасувати зміну статусу цього будинку. Рішення набрало законної сили, – пояснює фахівець юруправління Володимир Покаленко. – П’ятого лютого направлено лист до відділу державної реєстрації прав власності для здійснення відповідних реєстраційних дій. Одночасно ми звернулися до голови Кіровоградської обласної адміністрації Андрія Назаренка, щоб він допоміг вирішити питання включення цього гуртожитку до загальнодержавної програми передачі гуртожитків до комунальної власності. Отримали відповідь, що ними будуть вживатися відповідні заходи.

Безымянный

Раніше в суді було скасовано прийняте у 2004-му рішення виконкому, зокрема на підставі якого приватне підприємство отримало свідоцтво про право власності на будівлю. Якщо в результаті судових процесів та інших правочинів її вдасться перевести в комунальну власність, жителі проблемної частини гуртожитка зможуть безкоштовно приватизувати свої помешкання.

Нагадаємо, в жовтні позаминулого року юристи міськради Кропивницького подали до господарського суду позовну заяву щодо скасування свідоцтва про право власності ПП «Вагран» на гуртожиток за адресою Університетський, 21.

Раніше представники «Ваграну» програли суд проти журналістки та однієї з мешканок гуртожитку, від яких вимагали спростування оприлюдненої начебто недостовірної інформації.