Нардепів з Кіровоградщини «записали» в групу Павлюка та лобісти Ахметова, - ЗМІ

Усі четверо мажоритарників «Слуги народу» від Кіровоградщини названі серед представників групи нардепів, яку вважають лобістами інтересів Рената Ахметова.

Про це пише Кропивницький час-Time з посиланням на розслідування «Української правди». Зазначається, що за участі ймовірних лобістів був заблокуваний законопроєкт про ринок електроенергії, який міг послабити монополію ДТЕК на енергетичному ринку. За версією розслідувачів, потрапити до парламенту переможцям парламентських виборів у чотирьох одномандатних округах області допоміг чернівецький бізнесмен Ілля Павлюк.

Ілля Павлюк з сім'єю на концерті Вечірнього кварталу. Світлина - "Українська правда"
Ілля Павлюк з сім’єю на концерті Вечірнього кварталу. Світлина – “Українська правда”

Журналісти «УП» стверджують, що до групи Павлюка входить три десятки депутатів, серед яких усі наші мажоритарники-слуги: Дануца Олександр (округ №99), комітет з питань правоохоронної діяльності; Мурдій Ігор (округ №100), комітет з питань транспорту та інфраструктури; Кузбит Юрій (округ №101), комітет з питань бюджету; Воронько Олег (округ №103) комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, один із “ситуативних” членів групи; Торохтій Богдан (№105 списку), комітет з питань правової політики, – зокрема пише видання. – І Ігор Мурдій, і Юрій Кузбит мали легкий кримінальний слід, першого підозрювали у тендерних махінаціях, інший був причетний до банку сумнозвісного Шепелєва.

У 2016-2019 рр. слідство відпрацьовувало версію про те, що особи, пов’язані з ПП «Тек Центр», яке очолював Ігор Мурдій, нібито домовлялися з керівництвом органів місцевого самоврядування про отримання підрядів на будівництво та ремонт доріг без проведення тендерних процедур із завищенням вартості робіт. Йдеться про понад 5 мільйонів гривень в 2015-2016 роках. Ці гроші нібито переводилися в готівку й використовувалися отримувачами зиску на власний розсуд. За словами самого Мурдія, в ході розслідування було опитано близько двохсот осіб. У 2019 справу закрито за відсутністю складу злочину.

У статті «УП» «Хмільний кардинал Ілля Павлюк, дружба із Зеленським і вплив на «Слугу народу» цього чоловіка з Буковини називають «королем контрабанди» західної митниці, – також зазначається в публікації. – Це, як стверджують джерела «УП», дозволяло Павлюку мати велику кількість «вільної» готівки, щоб гуляти на широку ногу. Аж на таку, аби запрошувати на свої сабантуї «95-ий квартал».

Автори «Української правди» стверджують, що на межі нульових Павлюк був «смотрящім» від комуніста Ігоря Калєтника, який в часи Януковича очолював Державну митну службу, а під час виборів 2019-го року відповідав за регіональні штаби та пошук команд «Слуги народу» в регіонах, і, крім рідної Чернівецької, у сферу його впливу потрапили Кіровоградська та Тернопільська області, а також частково – Житомирська, Рівненська, Київська, Одеська, Миколаївська і Херсонська.

Нагадаємо, обраний у Кропивницькому народний депутат Олександр Дануца заявив, що оцінює результати, отримані «Слугою народу» на місцевих виборах у місті та області, як жахливі.

Раніше повідомлялося, що обрані в одномандатних округах Кіровоградщини парламентарі від президентської партії – Олександр Дануца, Ігор Мурдій, Юрій Кузбит та Олег Воронько тільки готівкою задекларували на чотирьох 1,8 мільйона гривень, 2,9 мільйона доларів та 1,2 мільйона євро.