«Фу бл*», «гомно», «бендерштат»: прихильники Антона Гури накинулися на літератора

Педагог, письменник, кіносценарист та режисер Олександр Жовна став мішенню для атаки «тролів» у соцмережі, образ та брудної лайки через критичний пост про скандального стрімера Антона Гуру.

У своєму дописі Жовна зокрема назвав його «хамуватим, малоосвіченим вискочкою, що заробляє рейтинг на чужому горі», та висловив подив позицією міського голови Новомиргорода, куди Гура приїхав для запису чергових ефірів.

Якось випадково подивився відео з цим лисим чоловіком, що біля Забажана (Ігоря, міського голови Новомиргорода, на фото праворуч. – Весь Кіровоград), – зокрема написав Жовна. – Подібних типів сьогодні на жаль розвелося чимало. Такий вже час хамів, горлопанів, шукачів дешевих сенсацій. Насправді їм глибоко до лампочки долі тих кого вони «захищають», справжня мета та мрія всього життя – якомога більше підписників. Особистість ніяка і не цікава. Натомість дивує позиція мера, що так багато приділив уваги непроханому гостеві. Ну от якби на колесо його авто попісяв бродячий собака. Чи варто ображатись, вибачитись чи взагалі якось реагувати? Хіба що прогнати, щоб більше не мочився де йому не слід. Тепер цей лисий називає мера Ігорем. Чому не Ігорьком? Дивно й сумно.

Довідково: Олександр Жовна – член національних спілок письменників і кінематографістів, Заслужений діяч мистецтв України, лауреат кількох літературних премій, зокрема тричі – Всеукраїнського конкурсу романів і кіносценаріїв «Коронація слова». Твори Жовни видано в Токіо та Нью-Йорку, за його оповіданням «Експеримент» знято фільм Романа Балаяна «Ніч світла», твори «Партитура на могильному камені» та «S. H. Second hand» екранізовані Ярославом Лупієм. У фільмографії Жовни, як режисера – дві короткометражки, художня «Маленьке життя» та художньо-документальна «Мої українці», та повнометражне ігрове кіно «Історія Лізи».

Залишаючись мешканцем Новомиргорода, близько 30 років працює педагогом у місцевому інтернаті для розумово відсталих дітей.

Відучора в коментарях допису залишено зокрема біля двох десятків коментарів від російськомовних профілів «Валентина Эйсмонт» та «Света Кузьменко», які містять особисті образи та матерну лайку на адресу дописувача та решти коментаторів посту, мову ненависті та дискримінації зокрема за національними та мовними ознаками.

imgonline-com-ua-2to1-U7R8Ytj0oJMa9K

 

В акаунті «Света Кузьменко» місцем проживання вказано Кривий Ріг, стрічка містить зокрема перепости Миколи Азарова та світлини профілю з рамками «Шарий в городе», «Обираю Павлова» (кандидат від ОПЗЖ Костянтин Павлов торік переміг на виборах міського голови Кривого Рогу), «Идите на х*й со своим коронавирусом».

кузьменко_1

Акаунт «Валентина Эйсмонт» має ознаки фейковості – лише дві світлини, додані в один день у 2018-му, жодного публічного допису та порожній розділ «Інформація».

эйсмонт

Ще один російськомовний коментар, у якому автора допису намагаються переконати, що Гура, дослівно, «дело полезное делает», залишений порожнім профілем «Александр Мищенко», який має одного друга, та не містить жодних світлин, дописів чи інформації.

мищенко_1

Довідково: Антон Гура відомий включенням в ефірі телеканалу «1+1» в березні 2020-го, на початку пандемії COVID-19, тоді він заявив, що до України прибув літак із Мілану, на борту якого «усі цілу дорогу кашляли і чхали», а стюарди нібито давали хворим ліки, аби збити температуру. З літака було госпіталізовано трьох людей з ознаками застуди, в яких не підтвердили коронавірус. Після інциденту журналісти з’ясували, що Гура був кандидатом до Київради від УКРОПу на виборах 2015 року, на момент балотування працював комерційним директором ТОВ «Біо Тест Мед». За освітою – гідрогеолог. Також знімався в епізодичних ролях у телешоу та серіалах, торгував медичними масками через соцмережі – по 70-100 грн. за штуку, виступав на каналі біглого міністра податків та зборів «Klymenko Time» у якості медичного експерта тощо.

Нагадаємо, зіркою нового фільму Олександра Жовни стала дівчинка з Кропивницького з синдромом Дауна. 

Свтілина на головній – зроблена під час зйомок Гури в шоу «Кварталу 95» «Пороблено в Україні». Оприлюднено низкою ЗМІ в березні 2020-го.