Райкович: Муніципальний Кодекс - єдиний набір правил, щоб завершити децентралізацію

Кропивницький стане одним з центрів напрацювання та узагальнення положень Муніципального кодексу, створення якого ініційоване зокрема міським головою Андрієм Райковичем та іншими лідерами партії «Пропозиція».

Розробка цього документу стане першим завданням Конгресу місцевих та регіональних рад, указ про створення якого підписав сьогодні, 25 лютого, президент Володимир Зеленський.

Райкович_про

Муніціпальний кодекс має стати тим єдиним набором правил, які дозволять завершити децентралізацію, створити прозорі та ефективні партнерські відносини між центральною владою та місцевими громадами. – зокрема сказав Райкович, коментуючи рішення. – Наше місто приєднується до амібітних прагнень своїх колег – ми негайно розпочинаємо цю важливу роботу.

Створення такого набору правил голова держави анонсував під час засіданні Ради розвитку громад та територій у рамках форуму «Україна 30».

Довідково: Лідерами партії «Пропозиція», яка позиціонує себе лобістом інтересів місцевих громад та самоврядування, є очільники Кропивницького, Дніпра, Житомира та Миколаєва – Андрій Райкович, Борис Флатов, Сергій Сухомлин та Олександр Сєнкевич. За результатами місцевих виборів 2020 року на Кіровоградщині, політсила отримала найбільшу фракцію та посаду секретаря міськради обласного центру, представлена в депкорпусі та керівному складі обласної, Кропивницької районної, ряду інших місцевих рад регіону, представники партії обійняли посади селищного голови Олександрівки та секретаря Олександрійської міської ради.

Філатов_про

Нас всіх почули і це сьогодні підтверджено на національному рівні за участю всіх перших осіб держави, – каже очільник Дніпра. – Вперше з’явились публічні ознаки системного діалогу, про необхідність якого мери «Пропозиції» заявляли впродовж майже двох років.

У політсилі впевнені, що упорядкування ініціатив лідерів місцевих громад дозволить розв’язати існуючі конфлікти інтересів і забезпечити відчутний прогрес розвитку кожної території. Місцеві осередки залучать до узагальнення напрацювань органів самоврядування, щоб якнайшвидше виробити спільні позиції щодо єдиного проєкту Кодексу.

Нагадаємо, за оцінкою міського голови, якщо урядом не будуть запропоновані компенсатори втрат міського бюджету через підвищення вартості енергоносіїв для комунальних теплоенерго, Кропивницькому в 2021-му доведеться працювати не з бюджетом розвитку, а з бюджетом виживання.