Кіровський райсуд Кропивницького не розглядатиме частину справ через недофінансування

Кіpoвський paйoнний суд у Кропивницькому почав відкладати розгляд цивільних спpaв через пoвну відсутність фінaнсoвoгo зaбезпечення.

Про це повідомляє Точка доступу з посиланням на пресслужбу суду. Кpимінaльні спpaви poзглядaтимуть зa poзклaдoм, зазначає видання. В оприлюдненому 2 лютого листі за підписом голови райсуду Романа Петрова сказано, що в установі склалася вкрай критична ситуація у зв’язку з відсутністю фінансування забезпечення діяльності з боку держави.

144263

Суд взагалі незабезпечений папером, поштовими конвертами, поштовими марками, CD та DVD дисками, не здійснюється заправка картриджів для принтерів та копірів. Судді та працівники суду позбавлені можливості виготовляти та видавати судові документи (рішення, вироки, ухвали, постанови, судові накази, виконавчі листи та ін.). Судді та частина працівників апарату придбала папір та здійснила заправку картриджів для принтерів за власні кошти, – йдеться у документі.

Також зазначається зокрема про те, що з боку Державної судової адміністрації суду не надаються миючі засоби для прибирання приміщень та обробки офісної техніки, а технічний стан службового автомобіля не витримує жодної критики. Лист було направлено на ім’я низки керівників державного та регіонального рівня, зокрема прем’єр-міністру України, головам Вищої ради правосуддя та Верховного суду, т.в.о. голови Державної судової адміністрації (ДСА) України та іншим.

В отриманих відповідях йдеться про те, що передбачені державним бюджетом на 2021 рік обсяги видатків на забезпечення здійснення правосуддя місцевими та апеляційними судами у розмірі 15,6 мільйона гривень складають лише 38,4% від потреби, а також, що теруправління ДСА в області проводить процедури закупівлі паперу А-4, поштових конвертів та чистих CD і DVD дисків, і після завершення процедури, оплати й доставки всі місцеві загальні суди будуть окремо повідомлені про можливість їхнього отримання.

Кіровський районний суд м. Кіровограда забезпечений станом на 15.02.2021 поштовими марками, пальним та нитками для прошивки документів, тобто тими матеріальними цінностями, які не потребують проведення процедур закупівлі для придбання, або на їх закупівлю проводяться скорочені переговорні процедури, – йдеться у листі-відповіді за підписом голови управління ДСА в області Григорія Дрока.

Також сьогодні, 1 березня, неурядова організація Центр протидії корупції (ЦПК) оприлюднила заклик до участі в акції протесту  «Ні з’їзду суддівської нечесті!», яка має відбутися 9 березня біля Будинку профспілок у Києві.

Там відбудеться з’їзд суддів, на якому хочуть обрати нових членів найвищого суддівського органу Вищої ради правосуддя та одного суддю до Конституційного Суду України. Саме недоброчесні судді у цих органах забезпечують суддівське свавілля та відсутність справедливості в країні. У громадськості єдиний заклик – не проводити з’їзду суддів до зміни правил добору членів ВРП і КСУ. Інакше суддівська мафія і надалі братиме українців в заручники своїми рішеннями, віддаляючи нас від цивілізованого світу, – йдеться на Facebook-сторінці заходу, який організовує ЦПК,  Фундація DEJURE та Автомайдан.

Нагадаємо, рік тому прокуратура Кіровоградської області вчергове звернулася до Вищої ради правосуддя стосовно притягнення до відповідальності судді Кіровського районного суду Олексія Галагана, та оприлюднила інформацію про кримінальне провадження Державного бюро розслідувань щодо винесених ним «можливо неправосудних» рішень. Раніше дисциплінарна палата ВРП відмовила прокурорам у відкритті дисциплінарної справи стосовно іншого судді з Кіровоградщини – Володимира Орловського з Олександрійського міськрайонного суду.

Тоді ж в обласній прокуратурі повідомили про розслідування факту службового підроблення в місцевому управлінні Державної судової адміністрації України. В один день з підписанням договору про підряд на 600 тисяч гривень підписали й акти виконаних робіт з підрядною організацією, де працює одна єдина людина, стверджують слідчі.

Також прокуратура вбачала порушення процесуальних норм з боку судді Ленінського райсуду Кропивницького Драного, повідомлялося про внесення до ЄРДР відомостей у провадженні за ознаками кримінального правопорушення, щодо постановлення з корисливих мотивів суддею (суддями) Кіровоградської області завідомо неправосудних рішень. Йдеться про ухвалу в справі про незаконну вирубку лісу, спричинена шкода на 1,9 млрд. грн., постановлену Драним у травні минулого року. Згідно даним Єдиного реєстру судових рішень, того ж дня в іншій справі, але з тим же номером кримінального провадження в ЄРДР, іншою суддею Ленінського райсуду, Світланою Льон, постановлено ухвалу про припинення проведення іншої призначеної експертизи (інженерно-екологічної), також за клопотанням захисту підозрюваних.

Раніше повідомлялося, що на роботу до новоствореного Кропивницького апеляційного суду переведено суддів, які залишили пай тяжкохворої жінки «у рабстві» агрофірми обласного депутата, скасували вирок двічі засудженим за вбивства та виправдали суддю Галагана, який їздив за кермом у стані сп’яніння.