Державний «Енергоатом» має мільярдний борг перед кропивницьким «Радієм»

Найбільші борги Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія (НАЕК) «Енергоатом» має перед російським постачальником ядерного палива ТВЕЛ та українськими компаніями «Турбоатом», «Імпульс», «Радій».

Про це виконуючий обов’язки президента НАЕК Петро Котін сказав у інтерв’ю, яке топ-менеджери «Енергоатому» дали інтернет-виданню Бізнес цензор.

650x433
Петро Котін

Це наші стратегічні постачальники, – наголосив Котін. – У нас заборгованість перед ними по мільярду гривень. І нам з ними треба продовжувати працювати. Вони йдуть нам назустріч, хоча в них зараз важка ситуація на заводах через те, що такі великі борги.

Він також заявив, що тариф на електроенергію для українців може бути набагато меншим ніж є. У публікації зазначається, що «Енергоатом» наразі відпускає електроенергію населенню по 15 копійок. Решту тарифу в 1,68 грн/кВт-год складає вартість системних послуг – для обленерго з цього року введено стимулююче тарифоутворення, плюс тарифи «Укрнерго» і ПДВ. Також населення оплачує зелений тариф, включений у тарифі на передачу «Укренерго».

Довідково: З 1 грудня 2020 року тариф НЕК “Укренерго” на передачу електроенергії зріс на 30% та становить 312,76 гривні за МВт-год. Таке рішення Нацкомісія з тарифів ухвалила 4 листопада 2020-го. З 1 серпня діяв тариф на передачу в розмірі 240,23 грн/МВт-год.

Тому, якщо взяти наше виробництво плюс транспортування, плюс справедливу ціну розподілу і постачання населенню, то тариф буде набагато менше, ніж той, який зараз, – підсумовує в.о. президента «Енергоатому».

Нагадаємо, на початку лютого голова незалежної профспілки області Дмитро Бондарєв заявив у коментарі ЗМІ, що в державного підприємства СхідГЗК нема чим гасити борги по зарплаті перед працівниками уранових шахт Кіровоградщини, їхня подальша робота – під загрозою. За інформацією Бондарева, 10 лютого НАБУ провела обшуки в київському офісі «Енергоатому», а щодо виконуючого обов’язки президента НАЕК Петра Котіна та віце-президента Якоба Хартмута нібито розпочаті кримінальні провадження.

Раніше повідомлялося, що у Вищому антикорупційному суді вже більше року триває розгляд справи про обвинувачення колишнього народного депутата Миколи Мартиненка та інших осіб у заволодінні 6,4 мільйона гривень «Енергоатому» та 17,3 мільйона доларів «СхідГЗК».