Містяни провалюють експеримент: у контейнери для будсміття йде що попало

У нові контейнери, для будівельного сміття й меблів, масово кидають побутове сміття та гілля, мішки з будівельним сміттям залишають поруч.

Про такі результати проєкту збору великогабаритних відходів за першу добу його реалізації повідомляють у компанії «Екостайл», яка здійснює збір та утилізацію сміття в Кропивницькому. Порушення населенням правил експлуатації зафіксували майже на всіх локаціях, де протягом 1-2 березня були встановлені контейнери-бункери для збору великогабаритних відходів.

imgonline-com-ua-2to1-3wSeVr6vUK

Ми спостерігали за деякими локаціями безпосередньо і помітили, що люди навіть не хочуть розуміти для чого поставили новий контейнер. Правил, які розміщені поряд з контейнерами, ніхто не читає, викидають побутові відходи у бункери, бо вони ближче на 2 метри, а будівельні просто ставлять поряд у мішках, – говорить директор «Екостайлу» Олена Домбровська.

Компанія звертається до всіх мешканців Кропивницького із закликом поширювати інформацію про те, що контейнери-бункери призначені виключно для великогабаритних відходів, а викидати в них побутові чи «зелені» відходи категорично заборонено.

Важливо розуміти, що зміни на краще можливі лише, коли кожен з нас цього хотітиме, коли кожен з нас почне привчати себе і своє оточення виконувати елементарні кроки до чистоти й порядку, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, найбільш ймовірною причиною займання міського сміттєзвалища на Завадівці в квітні минулого року називали спалення трави місцевими жителями – самозаймання виключається, бо полігон обладнано ефективно діючою системою дегазації. Проєкт з обладнання системи дегазації міського полігону твердих побутових відходів у Кропивницькому стартував у 2018 році, інвестора шукали два роки.