Школярів - на "дистанційку", групу ризику - в громадський транспорт

Задля зменшення кількості контактів в очікуванні третьої хвилі пандемії, учнів всіх класів усіх шкіл Кропивницького з наступного тижня відправляють на дистанційне навчання, а потім, з 5 квітня – на планові канікули.

Про це сьогодні, 23 березня, повідомив заступник міського голови Сергій Колодяжний.

Під час вебінару з дистанційного навчання для вчителів у Кропивницькому. Світлина - CBN
Очільниця міського управління освіти Лариса Костенко під час вебінару з дистанційного навчання для вчителів у Кропивницькому. Світлина – CBN

Враховуючи, що нові штами коронавірусної інфекції частіше вражають молодих людей і дітей, класи з п’ятого по дев’ятий навчаються дистанційно вже з поточного тижня. Вже повністю на дистанційній формі – школа №34, де на коронавірус виявили в працівників харчоблоку. На сьогодні через хвороби, переважно – ГРВІ, школи міста не відвідують 1900 учнів, близько 7% від загальної кількості. Зафіксовано 18 випадків інфікування коронавірусом педагогічних працівників.

За інформацією посадовця, у першому стаціонарі Центральної міської лікарні перебувають на лікуванні 230 пацієнтів, з них 100 – із підтвердженим діагнозом COVID-19.

Ми готові, у разі потреби суттєво збільшити ліжковий фонд у Центральній міській лікарні, – наголосив Колодяжний. – Важливо, що усі корпуси лікарні на Валах мають тепер доступ до системи подачі кисню. Заклад також повною мірою забезпечений засобами індивідуального захисту і медичними препаратами за протоколом лікування.

За офіційною інформацією, протягом доби на Кіровоградщині ще 57 людей захворіли на коронавірус, 64 одужали, двоє інфікованих померли. Йдеться про жінок з обласного центру віком 76 та 82 років. За офіційною інформацією, наразі на COVID-19 хворіють в цілому 2879 жителів області, переважна більшість, майже 2600, лікуються амбулаторно. До апаратів штучної вентиляції легень підключено 23 тяжких хворих

Також від сьогодні в Кропивницькому у повній мірі відновлено перевезення пільгових категорій пасажирів у комунальному транспорті. Червневе рішення міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про обмеження їхнього права на безкоштовний проїзд часовим проміжком між з 9 та 15 годинами дня скасував суд.

Ілюстрація. Світлина з сайту "Громада"
Ілюстрація. Світлина з сайту “Громада”

Нагадаємо та обставини, які змусили комісію прийняти таке рішення, – пише Україна-Центр. – Воно прийнято для обмеження кількості контактів і недопущення поширення інфекції, яка найкраще чіпляється саме в місцях підвищеної скупченості людей. Такими локаціями, навіть при обмеженні кількості пасажирів наявністю сидячих місць, є громадський транспорт. Крім того, пільговики, а в переважній більшості це люди старше 60 років, тобто найбільш вразлива і важко хворіє категорія громадян, потребують додаткового захисту навіть шляхом обмеження пересувань. Ще однією причиною прийняття рішення стала необхідність зменшення пасажиропотоку в ранкові та вечірні години, адже не секрет, що багато пільговики відправляються у справах виключно рано вранці. Через це транспорт заповнюється ще на кінцевих зупинках, а ближче до центру люди, що поспішають на роботу або навчання, взагалі не мають можливості сісти в тролейбус або автобус. А якщо взяти до уваги обмеження за кількістю сидячих місць, то виїхати було взагалі нереально або доводилося довго стояти на зупинках. Після того як міська комісія прийняла таке рішення, транспорт в ранковий час помітно розвантажився, і проблема черг на зупинках хоча і не була знята остаточно, то істотно зменшена.

Відповідно до доступного в єдиному реєстрі тексту рішення окружного адмінсуду, який приймав остаточне рішення, позов з вимогою скасування встановленого комісією обмеження було подано громадянином, який має статус учасника бойових дій. Відповідне посвідчення було видане йому в листопаді 2000-го.

Нагадаємо, минулого тижня Кіровоградщина знаходилася в черговій кривій росту кількості хворих на COVID-19. Після значного спаду в грудні-лютому, кількість мешканців області, які одночасно хворіють на коронавірус, зросла майже на півтисячі протягом трьох тижнів.