Вуличні відеокамери в Кропивницькому «окупилися», - правоохоронець

Завдяки встановленню камер відеонагляду, вуличну злочинність в Кропивницькому вдалося зменшити в декілька разів.

Про це повідомив начальник Кропивницького районного управління поліції Андрій Гудіма звітуючи про результати діяльності за 2020-й під час засідання сесії міськради обласного центру сьогодні, 25 березня. За його інформацією, з початку поточного року в місті скоєно дев’ять вуличних грабунків, за відповідний період 2020-го в місті їх було вчинено вже 37.

 – Всі дев’ять фактів у нас розкриті, особи встановлені, які вчинили дані злочини, – зазначив Гудіма. – Предметами посягання в основному становляться мобільні телефони, в більшості випадків, гроші та золото. Більшість злочинів цього типу вчинено в стані алкогольного сп’яніння.

Він також зазначив, що наразі найнебезпечнішими місцями є залізничний вокзал та район заводського гуртожитку, тоді як у 2019-му особливо небезпечним місцем був центр міста, територія поблизу торгівельного центру Depot і сквер Центральний. Після того, як ці місця були перекриті камерами відеонагляду, злочини в них майже припинилися, наголосив керівник управління, адже зловмисники не вчиняють злочини там, де можуть бути викритими.

За даними офіційної сторінки міського голови Кропивницького у Facebook, станом на серпень 2020 року в рамках програми «Безпечне місто» в обласному центрі було встановлено 139 камер відеонагляду. У листопаді минулого року ще 12 камер встановили на території селища Нове. Крім того, Кропивницький став першим містом в Україні, де комунальний пасажирський транспорт обладнано «тривожними кнопками».

За інформацією Гудіми, у порівнянні з минулим роком майже вдвічі скоротилася і кількість крадіжок з осель кропивничан. Від початку 2021-го скоєно 100 таких злочинів, тоді як за аналогічний період минулого року – 190.

Найбільш поширеним видом злочинів наразі є шахрайство через інтернет і телефонні дзвінки громадянам, зазначив правоохоронець. Зокрема містянам дзвонять, та просять повідомити номер банківської карти та CVV-код, щоб привласнити кошти. Також розповсюдженим є шахрайство за допомогою створення фіктивних веб-ресурсів, які копіюють відомі системи інтернет-торгівлі, зокрема OLX, та конкретно послугу OLX-доставка, яка передбачає оплату за допомогою банківської карти.

Гудіма повідомив також, що за минулий рік у Кропивницькому сталося 2211 дорожньо-транспортних пригод, у яких загинуло 79 осіб та постраждало 89 дітей. Патрульною поліцією складено 3021 протокол за водіння у нетверезому стані.

Нагадаємо,  найбільш небезпечними для водіїв у Кропивницькому є сім міських перехресть та ділянок доріг.

Також повідомлялося, що в обласному центрі працюють п’ять комплексів автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху, за допомогою яких за приблизними оцінками зможуть збирати близько 7,5 мільйонів автоштрафів на місяць.