У Кропивницькому стартувала підготовка до реконструкції площі, «пантер» та набережної

Міськрада обласного центру надала комунальним підприємствам «Універсал-2005» і «Благоустрій» дозволи на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на площі Героїв Майдану, а також під розміщення парку «Молодіжний» та скверу «Фонтанний».

Йдеться про території на набережній Інгулу між Великою перспективною та Михайлівською (з боку спортшколи) та локації біля ЦНАПу на Архітектора Паученка, відомої, як «пантери», повідомляє Facebook-сторінка міської ради.

Щоби реалізовувати якісь проєкти в історичному центрі нашого міста, треба ці проєкти мати, – пояснює міський голова Андрій Райкович. – Це стосується і центральної міської площі, площі Героїв Майдану, і так званих «пантер», чи скверу «Фонтанного», і першої черги набережної, чи парку «Молодіжний». Все це треба спроєктувати, щоби брати участь у всіх можливих конкурсах, грантових програмах, і залучити під ці роботи не бюджетні кошти, а зовнішні джерела фінансування. Прийняті рішення дали старт процедурі, необхідної, щоб розпочати виготовлення проєктно-кошторисної документації по цим об’єктам. Лише наявність такої документації дає можливість залучити кошти – хоч державні, хоч інвестиційні, хоч із місцевого бюджету, чи об’єднати різні фінансові ресурси, щоб реалізувати ці плани.

Відповідні рішення ухвалено вчора під час засідання сесії міськради Кропивницького.

Також були ухвалені зміни до бюджету, зокрема щодо використання 50 мільйонів державної субвенції на ремонт Вокзальної. Крім того, затверджено видатки на завершення реконструкції приймального відділення та реконструкцію операційного блоку міської лікарні швидкої медичної допомоги (ЛШМД) в цілому майже на 13,5 мільйонів.

На завершення розпочатого торік капремонту в Дитячо-юнацькій спортшколі №2 піде 221 тисяча гривень з бюджету розвитку, на реставрацію фасаду пам’ятки архітектури «Колишнє повітове казначейство» (колишній будинок учителя на Дворцовій) спрямують 754 тисячі залишку коштів бюджету розвитку, який склався від плати за оренду об’єктів культурної спадщини за минулі роки.

Нагадаємо, зміни до обласного бюджету Кіровоградщини, якими передбачено фінансування ремонту Вокзальної в Кропивницькому на 50 мільйонів погодила профільна комісія облради. Кошторис проєкту – 55 мільйонів гривень, 5 мільйонів має скласти співфінансування з міського бюджету.