«Совєцькому кату Кірову не місце на карті України!», - Рух опору капітуляції

У соцмережі анонсують завтрашній прихід «ветеранів, волонтерів, і загалом патріотичної громадськість міста» під стіни Кіровоградської облради, де голосуватимуть за звернення до Верховної Ради щодо перейменування області.

Про це йдеться у дописі на Facebook-сторінці кропивницького відділення громадського об’єднання «Рух Опору Капітуляції» (РОК), представники якого закликають перейменувати Кіровоградську області у Кропивницьку. Згідно тексту, анонсований захід має бути спільним з усіма національно-патріотичними силами.

Автори допису нагадують, що після прийняття декомунізаційних законів Кіровоградська область мала бути перейменована. Цей крок потребує внесення змін до Конституції, що є тривалою й організаційно складною процедурою, яка була майже завершена попереднім скликанням Верховної Ради – бракувало останнього голосування, яке не відбулося через проведення дострокових виборів, зазначається в пості.

Нова влада, на жаль, не демонструє політичної волі у доведенні цього процесу до завершення. Для прискорення процесу виконання Закону потрібна ініціатива самих областей. Саме тому спільнота ветеранів російсько-української війни Кропивницького ініціювала прийняття звернення депутатами Кіровоградської обласної ради до Верховної Ради щодо якнайшвидшого перейменування області на Кропивницьку. Совєцькому кату Кірову не місце на карті України!, – цитує сторінка Дмитра Сінченка, місцевого координатора РОК.

Згідно визначенню на сайті, Рух опору капітуляції — громадське понадпартійне об’єднання громадських організацій, активістів, науковців, діяльність якого спрямована на протидію імплементації політичної частини Мінських домовленостей та на збереження євроатлантичного курсу України

Нагадаємо, Касаційний адмінсуд Верховного суду не розглядатиме законність перейменування Кіровограда на Кропивницький. Провадження було закрите з посиланням на те, що питання не є в юрисдикції суду. Позивачами у справі були зокрема колишній очільник області, заступника голови адміністрації президента Віктора Януковича, теперішній нардеп від ОПЗЖ Сергій Ларін, та лідер місцевої партії «Перспектива міста», депутат міськради Кропивницького Артем Стрижаков.

Також повідомлялося, що в «Русі опору капітуляції» вважають, що екскандидат у міські голови Копивницького Артем Стрижаков відстоює цінності «русского міра», та не має права бути при владі в Україні на будь-якому рівні.