Облрада «завалила» реорганізацію медзакладів та інвестпрограму водогону «Дніпро-Кіровоград»

Через позицію окремих фракцій Кіровоградської обласної ради рішення про реорганізацію протитуберкульозних диспансерів та санаторіїв регіону не було ухвалене під час сьогоднішньої сесії.

Про це йдеться у відео, оприлюдненому депутаткою ради Марини Осіпової. Вона зазначає також, що відповідно до указу уряду, діяльність закладів треба було реорганізувати до першого квітня. У проєкті рішення, оприлюдненому 15 березня, йшлося про об’єднання Кіровоградського обласного та Олександрійського протитуберкульозних диспансерів, староосотського дитячого протитуберкульозного санаторію та знам’янського протитуберкульозного санаторію для дорослих.

Скріншоти відео Марини Осіпової у Facebook
Скріншоти відео Марини Осіпової у Facebook

Даний проєкт рішення рекомендувалося приймати зі змінами. А саме – викреслити староосотський санаторій і знам’янський, для того, щоб вони були самостійними юридичними особами, можливо, надавали послуги більш розширеного характеру, брали участь у державних закупівлях, продавали путівки до цих санаторіїв. Але деякі політичні сили перевели дане питання у площину власних інтересів, і, маючи деякі ресурсні впливи, даний проєкт рішення не прийняли за основу, а отже, і «завалили» його, – каже депутатка. – Наша позиція, все ж таки, була повернутися до голосування, але цю пропозицію ніхто не підтримав. На відміну від того, щоби виділити кошти, знову ж таки, скандальному ОКВП «Дніпро-Кіровоград», по якому досі проводиться перевірка діяльності, створено тимчасову контрольну комісію.

Тимчасову контрольну комісію обласної ради стосовно ефективної та економічної діяльності ОКВП «Дніпро-Кіровоград» створили в лютому. До її складу увійшли представники всіх фракцій, а завданнями визначено проведення аналізу фінансово-господарської діяльності ОКВП «Дніпро-Кіровоград», якості надання послуг населенню Кіровоградської області, підвищення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. На основі проведеного аналізу комісія має підготувати пропозиції щодо шляхів зниження тарифів на послуги з централізованого водопостачання й водовідведення та направлення їх Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. З січня тариф на воду для фізичних осіб-абонентів обласного підприємства складає 44,5 грн за «куб»

Питання про внесення змін до інвестиційної програми ОКВП «Дніпро-Кіровоград» також розглядалося на сьогоднішньому засіданні сесії облради, але не було ухвалене в цілому.

Нагадаємо, з лютого минулого року тариф для абонентів обласного підприємства складав 37,62 грн/куб. м. Серед причин чергового здорожчання тарифу на воду його гендиректор тоді називав зокрема малу кількість населення Кіровоградщини та кредит Світового банку в 44,4 мільйони доларів на технічну модернізацію, який віддаватимуть ще 12 років.

Наприкінці січня 2020-го повідомлялося, що тодішній голова ОДА Андрій Балонь розпорядився провести перевірку використання інвестиційних коштів обласним підприємством «Дніпро-Кіровоград», та анонсував можливе розслідування правоохоронців. В липні правоохоронці заарештували самого Балоня за підозрою у вимаганні хабаря в керівника Держпродспоживслужби в області.