В орендарів забиратимуть недоглянуті ділянки, - міськрада Кропивницького

У підприємців, які не використовують орендовані ділянки в обласному центрі, і не доглядають за ними, забиратимуть землю через суд.

На цьому наголосив міський голова Андрій Райкович сьогодні, 1 квітня, під час наради зі своїми заступниками, повідомляють у міськраді Кропивницького. В обласному центрі є низка ділянок землі, які взяли в оренду, огородили парканами і закинули, зазначається в повідомленні. Десятками років такі території заростають бур’янами та чагарниками, а часто навіть перетворюються на смітники. Багато занедбаних територій знаходяться просто в центрі.

– Місто не може наводити лад на цих територіях, вони орендовані. Тому я закликаю проводити систематичну роботу з орендарями з вимогою наводити лад на цих ділянках. Якщо ж не послухають, готуйте звернення в суд, треба врешті покласти край цій ганьбі! – цитує Райковича Facebook-представництво міськради.

Нагадаємо, в мерії Кропивницького чекають від Кабінету міністрів жорсткої оцінки дій НАК «Нафтогаз України» щодо судового арешту рахунку комунального «Теплоенергетика». Позов «Нафтогазу» стосується боргів за газ, накопичених приватним «Кіровоградтеплом», яке з 2004-го по 2018-й орендувало в міста частину теплогенеруючих потужностей, частина з яких у результаті прийшли в занедбаний стан, а саме підприємство визнане банкрутом. Власником «Кіровоградтепла», з яким міськрада розірвала договірні стосунки через неефективність господарювання підприємством, є Олександр Ковалко, у 2018 – заступник голови правління, пізніше – голова секретаріату науково-технічної ради НАК «Нафтогаз України». Ковалко також є зятєм експрем’єра України Анатолія Кінаха.

Також повідомлялося, що в міськраді Кропивницького підготували документи, необхідні для розірвання через суд договору оренди скверу Центрального приватним підприємством. Раніше в такий спосіб було повернуто управління тролейбусним парком (зараз – КП «Електротранс») і готелем «Київ».