Земельна комісія міськради сказала «ні» готелю в Лісопарковій

Постійна депутатська комісія з питань екології, земельних відносин та комунальної власності міськради Кропивницького проголосувала проти зміни цільового призначення ділянок у Лісопарковій під будівництво готелю.

Про це повідомила голова комісії Валентина Яремчук у Facebook.

Розглядали два питання заявників ТОВ «Грін Готел» та Бондаренко Р.А., щодо зміни цільового призначення приватних земельних ділянок. Дійсно заявники придбали земельні ділянки в зеленій частині міста, але скористатися не мають можливості, бо будувати приватний будинок в зеленій зоні Р-2 заборонено, а от готель – можливо, – зокрема зазначила депутатка.

На її думку, хоча розвивати бізнес в Кропивницькому треба, як потрібні й заміські комплекси для відпочинку, ситуація з лісопарковою – складна і суспільно гостра.

Даючи добро побудувати готель одному, а потім переоформити його в приватний будинок, ми зробимо прецендент для сотні інших ділянок і позбудемося зони для відпочинку та «зелених легенів Кропивницького», – вважає Яремчук. – Тому одноголосно комісія прийняла негативний висновок щодо двох питань і оголосимо про це на сесійному засіданні при розгляді цих питань.

Ділянки загальною площею 2,2 гектари для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд по колишній Московській у 2010 році передала у власність 22 містянам міська рада позаминулого скликання. Серед них – земля біля озера Котяче око у лісопарковій зоні. Нині власники ділянок біля водойми хочуть змінити їхнє цільове призначення, щоб мати можливість збудувати там готель. У свою чергу, Держгеокадастр вніс відповідні зміни без погодження з міською радою, повідомляє офіційна Facebook-сторінка міськради. Міський голова Андрій Райкович доручив профільному управлінню ретельно розібратися у питанні, щоб винести на розгляд депутатів міської ради виважене рішення, яке не суперечитиме інтересам громади міста.

Нагадаємо, в підприємців, які не використовують орендовані ділянки в обласному центрі, і не доглядають за ними, забиратимуть землю через суд.