Медзаклади в Кропивницькому й Олександрії можуть недоотримати 4-6 мільйонів, - голова облради

Об’єднання обласного та Олександрійського туберкульозних диспансерів дало б можливість отримати додаткові кошти на їхнє функціонування.

Відповідний проєкт рішення виносили на останньому засіданні облради, написав у Facebook її голова Сергій Шульга.

За даними Центру медичної статистики МОЗ, у минулому році Кіровоградщина увійшла до першої п’ятірки регіонів України за рівнем захворюваності на туберкульоз. В цілому по Україні показник складає 42,2 тисячі, в Кіровоградській області – 55,5 тисяч на 100 тисяч населення
За даними Центру медичної статистики МОЗ, у минулому році Кіровоградщина увійшла до першої п’ятірки регіонів України за рівнем захворюваності на туберкульоз. В цілому по Україні показник складає 42,2, в Кіровоградській області – 55,5 на 100 тисяч населення

Об’єднання цих закладів мало відбутися за рекомендацією НСЗУ. Це дало б можливість отримати додаткові кошти на їхнє функціонування. У цифрах – орієнтовно від 4 до 6 мільйонів гривень. Натомість, що ми маємо – Олександрійській диспансер цьогоріч грошей скоріше за все не отримає. Під питанням фінансування й обласний, – йдеться в дописі.

Рішення не підтримали три фракції – «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «За майбутнє», також написав Шульга, який представляє в раді «Слугу народу».

За інформацією завідувачки профільного відділу Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) МОЗ України Яни Терлеєвої, Кіровоградщина належить до регіонів з вищим за середньоукраїнський рівнем захворюваності на туберкульоз , відповідна тенденція спостерігалася протягом останніх років. На брифінгу 24 березня вона повідомила також, що через карантинні обмеження захворюваність на туберкульоз в області знизилася на 30%. У ЦГЗ не вважають цей показник реальним – тенденція до зменшення пояснюється зменшенням кількості звернень людей за медичною допомогою через обмежувальні заходи через пандемію COVID-19

Нагадаємо, під час засідання сесії Кіровоградської обласної ради 30 березня депутати також не підтримали в цілому внесення змін до інвестиційної програми ОКВП «Дніпро-Кіровоград», стосовно діяльності якого тимчасовою контрольною комісією наразі проводиться перевірка.

Також повідомлялося, що профільна комісія погодила зміни до обласного бюджету Кіровоградщини, якими передбачено фінансування ремонту Вокзальної в Кропивницькому на 50 мільйонів та Кіровоградського шосе в Олександрії на 35,6 мільйонів.