Росіянам заборонять кропивницьку «Гречку» за статтю про поета

Російська федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій попередила кропивницький сайт «Гречка» про блокування доступу до нього для інтернет-користувачів з Росії.

Ресурс пообіцяли внести до списку сайтів, які розповсюджують інформацію, заборонену в РФ, пише видання.

«Вимагають зняти матеріал про ось цього чоловіка. Ми цього звісно не робитимемо», - Facebook-сторінка «Гречки»
«Вимагають зняти матеріал про ось цього чоловіка. Ми цього звісно не робитимемо», – Facebook-сторінка «Гречки»

Вчора, 8 червня, редакція отримала лист, де вказано, якщо з сайту не приберуть матеріал 2015 року, то доступ до нього заблокують для інтернет-користувачів з Росії, – повідомляється в публікації. – Йдеться про матеріал «У Росії вчителя засудили за вірші на підтримку України і згадки про УПА», про вчителя Олександра Бившева з Орловської області Росії.

Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд, рос. Роскомнадзор) — федеральний орган виконавчої влади Росії у веденні Мінкомзв’язку Росії. Виконує функції цензури відносно засобів масової інформації та інтернету, подібно колишньому Головліту СРСР

Видання нагадує, що поет підтримував Україну і писав вірші про це. За них чоловіка засудили до 300 годин громадських робіт і заборони вчителювати два роки. У 2017 проти Бившева порушили ще одну кримінальну справу за вірш «На незалежність України» (рос. На независимость Украины), опублікований у соцмережі, і присудили 330 годин примусових робіт за розпалювання ненависті і ворожнечі. Прокурор вимагав два з половиною роки колонії-поселення. У серпні 2018-го року проти чоловіка порушили це одну кримінальну справу – за статтею про публічні заклики до екстремістської діяльності.

Сюжет Крим.Реалії про засудженого за вірші російського вчителя

Нагадаємо, наприкінці березня в обласному центрі поховали військовослужбовця 10 окремої гірсько-штурмової бригади Кирила Биковського, якого вбив ворожий снайпер в зоні проведення бойової операції біля населеного пункту Шуми на Донеччині. За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, загальна кількість людських втрат, пов’язаних з конфліктом в Україні з 14 квітня 2014 року по 31 січня 2021 року становить 42000-44000.