Капремонтом охоплять 6 вулиць, проспект та провулок в Кропивницькому

Також заплановано будівництво нової дороги від Бобринецького шляху до Кримської, яка з’єднає Завадівку, Масляниківку та Гірниче, та забезпечить один із під’їзних шляхів до нової міської лікарні №2, яку облаштовують на базі колишньої «рудівської».

Про це повідомив заступник міського голови Олександр Вергун під час брифінгу.

Зони капітальних ремонтів та нового будівництва доріг у Кропивницькому
Зони капітальних ремонтів та нового будівництва доріг у Кропивницькому

Розробляється техніко-економічне обґрунтування, – зазначив він. – Це буде велике капіталовкладення, бо ж передбачається і будівництво шляхопроводу через річку, тому ми звертаємося і до народних депутатів, щоб залучити державну субвенцію.

За інформацією посадовця, у 2021-му на капітальний та поточний ремонт доріг у Кропивницькому передбачено близько 90 мільйонів гривень. Зокрема капітальними ремонтами мають охопити провулок Алтайський та вулицю Чернишевського на Кущівці, Василя Нікітіна на Новомиколаївці, Сергія Сєнчева та Мозеса Гомберга (колишню Кузнецова), Руслана Слободянюка (колишню Терешкової) та проспект Промисловий на Балашівці, а також вулицю Металургів у селищі Новому.

По вулиці Металургів від початку об’їзної дороги селища Нового і до кінцевої зупинки маршруту № 274 заплановано повністю капітальний ремонт із новими тротуарами, бордюрами, опорами для вуличного освітлення, велосипедною доріжкою. Проєктно-кошторисна документація готова. Необхідно близько 100 мільйонів гривень, – але це непідйомна сума для міського бюджету, ми звертаємося і до народних депутатів, і в Кабінет Міністрів щодо фінансування робіт з державних програм. І за один будівельний сезон такий об’єм робіт навряд чи можна виконати. Розпочнемо цього року, ближче до Дня Незалежності, з демонтажу, фрезерування чи заміни опор, а завершувати будемо вже в наступному, – цитує Вергуна пресслужба міськради.

Ремонтні роботи на проспекті Промисловому від кільця на 101-му мікрорайоні до вулиці Руслана Слободянюка наразі в стадії проєктування. На ремонт вулиці Слободянюка, за словами заступника міського голови, також потрібно не менше 100 мільйонів гривень – роботи включатимуть заміну усіх інженерних мереж, як це зараз відбувається на Вокзальній. Ці ремонти мають забезпечити під’їзні шляхи до розташованих у середмісті підприємств для великовагового транспорту, щоб прибрати його з центральної частини Кропивницького.

Ремонти вулиці Чернишевського та провулку Алтайського наразі вже тривають, ними буде забезпечено під’їзд до колишньої «рудівської» лікарні з боку Кущівка. На ремонт вулиці Василя Нікітіна з обласного дорожнього фонду виділено субвенцію близько 9 мільйонів гривень, визначена підрядна організація, яка виконуватиме роботи, які мають розпочатися найближчим часом.

Поточний ремонт цього року здійснюється по одному об’єкту – вулиці Вокзальній. На нього виділено 50 мільйонів з територіального дорожнього фонду області, співфінансування з міського бюджету Кропивницького – 5 мільйонів. Ще 10 мільйонів з бюджету обласного центру склало співфінансування робіт із заміни водопровідних комунікацій під вулицею, що їх наразі здійснює обласне підприємство «Дніпро-Кіровоград».

191239910_2945739349048786_5128539187326263582_nРоботи ведуться уже не перший місяць. Мережі водоканалу по вулиці Вокзальній замінено на 80%, і вже розпочинають заміну каналізаційних мереж, – повідомив Вергун. – Вулиця буде відремонтована від автостанції №2 до залізничного вокзалу. Ми вивчили стан проїжджої частини, тротуарів — вони ще можуть слугувати кілька років, тому й обмежуємося наразі поточним ремонтом.

Нагадаємо, в Кропивницькому розпочали підготовку до капремонту проспекту в промзоні. Згідно з технічним завданням, проєкт має передбачати ремонт проїжджої частини та тротуарів, улаштування водовідведення, зупинки маршрутного транспорту, зовнішнє освітлення та озеленення. Роботи з капітального ремонту одночасно мають виконуватись лише на одній половині проїзної частини, із збереженням можливості для руху автомобільного транспорту по іншій.

Раніше міський голова Андрій Райкович повідомив, що ремонт Вокзальної почнеться, як тільки обласне підприємство «Дніпро-Кіровоград» прокладе під нею новий водопровід. Очільник Кропивницького також вчергове звернувся до працівників патрульної поліції з вимогою не впускати до міста великовантажні транспортні засоби, що псують дороги обласного центру. Зокрема, Вокзальною відбувається підвіз насіння соняшника до ПАТ «Кропивницький олійноекстракційний завод».