Посадовцям держпідприємства автодоріг можуть загрожувати п’яти-восьмирічні строки

За версією правоохоронців, посадові особи державного підприємства автомобільних доріг та керівники підрядних організацій налагодили злочинну схему.

Про це йдеться у пресрелізі прокуратури Кіровоградської області. Там вважають, що спільно з Національною поліцією викрили злочинну схему заволодіння понад 10 мільйонами бюджетних гривень, виділених на ремонт доріг місцевого значення на Кіровоградщині.

photo_2021-07-13_09-52-31

Зокрема, розкрадання бюджетних коштів здійснювали шляхом підробки документів та завищення фактичної вартості проведених робіт, проведення робіт з невідповідністю проектно-кошторисної документації та не у відповідності до державних будівельних норм, – зазначають у відомстві.

В офісних приміщеннях підприємств автомобільних доріг та фірм-підрядниць проведено обшуки, вилучено документи. Діяльність групи посадовців державних підприємств кваліфікують, як розкрадання бюджетних коштів та неналежне виконання службових обов’язків під час здійснення технічного нагляду.

photo_2021-07-13_09-52-30-2

ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу:

Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, – до восьми років тюрми;

ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу:

– Службова недбалість, якщо вона спричинила тяжкі наслідки, – до п’яти років тюрми.

Повідомляється також, що про підозру повідомили одному «колишньому посадовцю одного із державних підприємств автомобільних доріг». Будь-яких додаткових подробиць офіційні джерела в прокуратурі поки не повідомляють – триває слідство.

Нагадаємо, на посаду директора Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського претендував Олександр Рацул, який раніше визнав у суді провину в отриманні хабаря у 5 тисяч доларів нібито за вплив на членів рекламної комісії та міськвиконкому Кропивницького в питанні розміщення білбордів з рекламою алкоголю.