Траси розблоковані, шахтарі повертаються до роботи, - СхідГЗК

У «Східному гірничозбагачувальному комбінаті» (СхідГЗК) заявили, що під час зустрічі керівництва державного підприємства з представниками колективів уранових шахт Кіровоградщини прийнято конструктивне рішення.

Відповідне повідомлення оприлюднено офіційною Facebook-сторінкою СхідГЗК.

201058989_855764591699452_7082815436587981424_n

Сьогодні, 16 липня, відбулася зустріч керівництва ДП «СхідГЗК» з колективом Смолінської шахти та представниками Інгульської та Новокостянтинівської шахт комбінату, – йдеться в повідомленні. – Досягли домовленостей. Люди пішли з трас. Траси розблоковані. Шахтарі повертаються до роботи. Сьогодні з третьої зміни починаються підготовчі роботи до пуску, в понеділок всі шахти повертаються до повноцінного робочого процесу. Гірники погодилися на пропозицію керівництва про підписання Меморандуму між адміністрацією та профспілками, хоч і залишилися питання, які потребують подальшого доопрацювання. Тим не менш, досягнуті домовленості дозволять стабілізувати виробничий процес в довгостроковій перспективі.

Зазначається також, що текст Меморандуму буде доопрацьований на спільному засіданні адміністрації та представників профспілкових організацій, що діють на комбінаті.

Раніше на тлі безстрокової акції протесту гірників, яким, за словами голови незалежної профспілки працівників Інгульської шахти Дмитра Бондарєва, заборгували 84 мільйони гривень зарплати, у СхідГЗК оприлюднили оголошення про понад 300 вакансій, більше половини – на трьох шахтах Кіровоградщини.

Нагадаємо, 8 та 9 липня працівники шахт СхідГЗК заблокували кілька доріг у регіоні – на Умань біля Смоліного, та в напрямку Кривого Рогу та Запоріжжя біля Бережинки під Кропивницьким. Акція була оголошена безстроковою, вимога протестуючих – погашення заборгованості по зарплаті для всього комбінату.