Олія, електрика, пасажирський автотранспорт: життя на Кіровоградщині дорожчає

За першу половину 2021-го споживчі ціни на товари та послуги в регіоні зросли в середньому на 6,4%, найбільше зросли ціни на утримання житла та комунальні послуги, транспорт і зв’язок – 16,2%, 13,3% та 6,8% відповідно.

Про це свідчать дані, оприлюднені головним управлінням статистики в Кіровоградській області.

0001 (2)

Лідерами подорожчання у групі «житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива» стали електрика, природний газ і каналізація. У червні вони коштували жителям області відповідно на 37%, 34% та 25% дорожче, ніж у грудні минулого року.

У групі «транспорт» за півроку найбільше зросла ціна на перевезення пасажирським автотранспортом – в червні вони коштували на 34,6% дорожче, ніж у грудні 2020-го.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої за перші шість місяців поточного року в середньому зросли лише на 6,3%, проте окремі позиції з цього переліку також потрапили у число лідерів здорожчання. Зокрема соняшникова олія встановила абсолютний «рекорд» серед усіх позицій індексу, її ціна в області порівняно з груднем минулого року зросла на 49%, майже в півтора рази. На другому та третьому місці за темпами росту цін на харчі – цукор, який за півроку подорожчав майже на чверть, та фрукти – більше ніж на 18%.

Лише три позиції з усього списку товарів та послуг у червні 2021-го коштували менше ніж у грудні 2020-го. Це яйця, які подешевшали майже на третину, молоко та безалкогольні напої – ціни на них знизилися на 1,8% та 1,3% відповідно.

0002 (2)

Нагадаємо, після березневого підвищення цін на пасажирські перевезення в Кропивницькому, проїзд у комунальному транспорті Кропивницького залишається вдвічі дешевшим за його собівартість.

Також повідомлялося, що комунальні тарифи на Кіровоградщині зросли в середньому на 18%.