Обвинувачений у вимаганні хабаря ексголова Кіровоградської ОДА позує зі «слугами», - активіст

Підсудний у справі про вимагання та отримання неправомірної вигоди ексголова Кіровоградської ОДА Андрій Балонь бере участь у публічних заходах разом з нардепами та керівництвом партії влади.

Про це повідомив голова ГО «Центральноукраїнський антикорупційний офіс» Андрій Лаврусь, оприлюднивши відповідні світлини у Facebook.

– В першому ряду цілий екс представник Зеленського на Кіровоградщині Андрій Балонь, – зокрема написав Лаврусь. –  Звертати увагу на факт затримання при хабарництві не будемо. Так само, як і те, що особисто Зеленський грозився його посадити. Тепер от, пан Балонь присутній в одному ряду із поважними народними депутатами, слугами та цілим керівником провладної партії Корнієнком на з‘їзді Всеукраїнської асоціації громад. Раніше я писав, що Андрій Богданич, є негласним куратором асоціації. Завдання якої підігрувати владі та витіснити більш потужну асоціацію ОТГ.

Раніше стало відомо, що в лютому Рада адвокатів Полтавської області за заявою Балоня поновила його право на заняття адвокатською діяльністю, припинене в 2017-му.

За версією слідства, навесні 2020 року у Балоня виник злочинний умисел, направлений на одержання неправомірної вигоди від начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігоря Бойчука за не ініціювання питання перед ним щодо невідповідності займаній посаді.

Не бажаючи бути викритим, ексголова Кіровоградської ОДА нібито вирішив залучити до його вчинення, як пособника, керівника своєї патронатної служби Шевченка. Приблизно у квітні 2020 року Балонь надав вказівку Шевченку висловити керівнику обласної Держпродспоживслужби вимогу щодо необхідності щомісячного передавання грошових коштів. Після чого, Балонь нібито повідомив, що за неправомірну вигоду сприятиме Бойчуку в здійсненні ним службової діяльності та не ініціюватиме його звільнення.

У квітні 2020 року в приміщенні Кіровоградської ОДА Балонь під час зустрічі у своєму службовому кабінеті з Бойчуком висловив йому вимогу щодо щомісячного надання Балоню грошових коштів. Він також додав, що подальше обговорення цих питань необхідно здійснювати через Шевченка, підтвердивши таким чином повноваження останнього діяти від його імені при обговоренні питань щодо надання неправомірної вигоди від Бойчука.

У подальшому керівник патронатної служби продовжуючи діяти на виконання вказівок Балоня під час листування в месенджері Telegram висловив Бойчуку вимогу про передачу грошових коштів в сумі 110 тисяч гривень щомісяця, загальною сумою 1,32 млн грн на рік. На вказану пропозицію керівник Держпродспоживслужби змушений був погодитись, розуміючи, що його можуть звільнити.

22 травня під час зустрічі в службовому кабінеті Балоня з Бойчуком ексголова ОДА з метою спонукати того до надання неправомірної вигоди, запевнив його у підтримці з використанням наданої йому влади та службового становища у випадку здійснення будь-яких дій відносно керівника Держпродспоживслужби співробітниками правоохоронних органів.

Того ж дня Бойчук зустрівся з Шевченком у службовому кабінеті останнього, де керівник патронатної служби висловив вимогу щодо необхідності передавання грошових коштів у розмірі близько 15% щомісячно від офіційного обороту грошових коштів, отриманих як прибуток лабораторіями ветеринарної медицини. Такий прибуток у 2019 році складав 11,85 млн грн.

Після цього, 4 червня Шевченко, перебуваючи в автомобілі Mercedes-Benz GL нібито одержав від Бойчука для голови Кіровоградської ОДА частину неправомірної вигоди в сумі 100 тис. грн. Також він висунув Бойчуку вимогу подвоїти суму щомісячної неправомірної вигоди, мотивуючи це нібито заниженням лабораторіями ветеринарної медицини офіційних показників доходу. У подальшому Шевченко нібито передав отриману неправомірну вигоду Балоню.

Вже 25 червня під час чергової зустрічі між Шевченком та Бойчуком у тому ж автомобілі на парковці біля Кіровоградської ОДА перший одержав другу частину неправомірної вигоди, узгодивши її розмір з останнім, у сумі 250 тис. грн. Після чого його затримали.

У квітні 2021-го у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомили про те, що слідство завершено, обвинувальний акт стосовно Балоня та Шевченка, викритих на отриманні неправомірної вигоди, скеровано до суду. Наразі справу розглядає Вищий антикорупційний суд.

Нагадаємо, після звільнення Балоня, в серпні 2020-го Кіровоградську ОДА очолив колишній аташе українського посольства в Республіці Корея Андрій Назаренко. 15 квітня президент звільнив Назаренка згідно з поданою ним заявою. 26 травня уряд погодив на цю посаду кандидатуру колишньої очільниці обласного департаменту агропромислового розвитку Марії Чорної.