Подорожчання електроенергії для населення неминуче, - голова НКРЕКП

Тарифи на електрику для населення будуть поступово вирівнювати із тарифами для промисловості. Нове подорожчання може чекати українців вже в наступному місяці.

Про це в інтерв’ю Економічній правді сказав голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Валерій Тарасюк. За його словами, іншого майбутнього в Україні немає.

b0ce34d-tarasiuk-nkrekp
Це самообман, коли ми вважаємо, що людина, яка платить за електроенергію менше, отримує від цього користь, – цитує посадовця видання. – Я не можу оприлюднити всі варіанти підвищення цін. Який варіант буде прийнятий і чи буде прийнятий з 1 серпня, ми сказати не можемо, тому що це політичне рішення Кабміну. Думаю, чекати залишилося зовсім небагато.

До 2021 року тариф на електроенергію для населення на перші 100 кВт-год на місяць становив 90 копійок (з ПДВ), а на наступні – 1,68 грн за кВт. З 1 січня 2021 року Кабмін підвищив вартість електроенергії для населення, скасувавши пільговий тариф на перші 100 кВт.

На перший квартал 2021 уряд ухвалив постанову про покладання спеціальних обов’язків на ринку електроенергії, згідно якої ціна для населення встановлена на єдиному рівні 1,68 грн/кВт-год (за виключенням добового зонного обліку). Пізніше її дію продовжили на квітень, потім – на травень-червень і на липень.

Крім того, цієї осені в українських містах можуть суттєво зрости тарифи зокрема на централізоване опалення. Про це на початку липня повідомляли у Київський міській державній адміністрації.

Теплопостачальні підприємства змушені купувати газ за ринковими цінами, які стрімко зросли в порівнянні з минулим роком, – зокрема йдеться у повідомленні офіційного сайту КМДА. – Так, НАК «Нафтогаз» запропонував фіксовану ціну на тривалий період, але і вона є вищою ніж та, що закладена в тариф. Це призведе до того, що вже цієї осені, не лише в Києві, а й у низці українських міст, тарифи на гарячу воду та опалення зростуть на 30-40%. Країна матиме надзвичайні труднощі з початком і проходженням опалювального сезону.

Нагадаємо, за першу половину 2021-го споживчі ціни на товари та послуги в Кіровоградській області зросли в середньому на 6,4%, найбільше зросли ціни на утримання житла та комунальні послуги, транспорт і зв’язок – 16,2%, 13,3% та 6,8% відповідно.

Також повідомлялося, що по-справжньому руйнівного удару по тепловикам Кропивницького завдала й продовжує завдавати держава, не виконуючи домовленості Кабінету Міністрів з Асоціацією міст України про порядок формування тарифу за тепло і державні гарантії. Збитки комунального «Теплоенергетика» через підвищення ціни газу та не підвищення тарифу на тепло в опалювальному сезоні, що минув, складають 120 мільйонів гривень.

Світлина на головній – УНІАН