До другої річниці "монобільшості" журналісти аналізували декларації нардепів з Кіровоградщини

Спочатку повільно, а далі все швидше й швидше передвиборчі гасла «Слуги народу» почали забуватися, а нині теза про разючу відмінність від нардепів інших скликань вже сприймається виключно як жарт.

Про це йдеться в матеріалі-аналізі декларацій трьох нардепів монобільшості з Кіровоградщини, оприлюдненому bihus.info. Мова про списочника Богдана Торохтія та мажоритарників Ігоря Мурдія й Олександра Дануцу, обраних у 100 та 99 округах відповідно (обидва включають територію Кропивницького).

230074563_792574778105360_6204923876798818591_n

У своїй декларації за 2020 рік Торохтій вказав, що власного житла у Києві в нього немає, що він отримує компенсацію з держбюджету на оренду, що має не дуже новий Volkswagen Tiguan і свіжіший Ford Fusion SE, – пише видання. – В документі, правда, є дві речі, які привернули нашу увагу. Перша – заощадження. При зарплаті нардепа в 486 тисяч гривень за рік, у Торохтія виявилося чимало запасів – 150 тисяч доларів, більше двох мільйонів гривень і більше 30 тисяч євро… Друга – оренда авто. Торохтій, маючи у власності вищеназвані Ford і Volkswagen, орендує ще аж три машини – BMW 528I, Audi A5 і Jaguar XJL. Всі три Торохтій орендує у ФОП Чернега Анна Олегівна. Жінка є також депутатом Кропивницької районної ради від «Слуги народу» і, разом з цим – матір’ю доньок Богдана Торохтія.

Зазначається, що в декларації самої Чернеги – крихітна квартира в Кропивницькому та автопарк з одразу семи автомобілів, більшість з яких з’явилися в неї у 2019-2020 роках. Саме частину цього автопарку орендує нардеп. Також Чернега є директором ТОВ «Вагтех», що належить батькові Торохтія, і прописана в Кропивницькому за тією ж адресою, де зареєстрована Кіровоградська обласна організація «Слуги народу».

Тут же прописана ще одна фірма, де Чернега значиться співвласницею – ПП «Агрітек». Її партнер – Максим Руденко. Особа з такими ж прізвищем та ініціалами, відповідно до інформації з сайту Верховної Ради, вказана помічником Богдана Торохтія, – йдеться в публікації.

До обрання в Раду Торохтій працював юрисконсультом Держінспекції сільського господарства у Кіровоградській області та в «Одеському зерновому терміналі», до липня 2019 року значився також засновником ПП «Центр комплексної безпеки», нагадує видання.

Автори також констатують, що в декларації нардепа відсутня й згадка про Аліну Левченко - в соцмережах нардепа вказано, що з цією жінкою він нині перебуває у стосунках, а сама вона постить фото спільного відпочинку у Бодрумі, де вони святкували день народження Торохтія, і ще ряд спільних фото. На двох з них Левченко і Торохтій разом у одному з найдорожчих житлових комплексів Києва – PecherSKY Luxury Apartments. Вартість квартир у ЖК стартує з понад 200 тисяч доларів
Автори також констатують, що в декларації нардепа відсутня й згадка про Аліну Левченко – в соцмережах нардепа вказано, що з цією жінкою він нині перебуває у стосунках, а сама вона постить фото спільного відпочинку у Бодрумі, де вони святкували день народження Торохтія, і ще ряд спільних фото. На двох з них Левченко і Торохтій разом в одному з найдорожчих житлових комплексів Києва – PecherSKY Luxury Apartments. Вартість квартир у ЖК стартує з понад 200 тисяч доларів

Другий нардеп, декларація якого опинилася в зоні уваги розслідувачів, Ігор Мурдій, до 2019 року очолював Новгородківський райавтодор, працював у дорожніх і будівельних підприємствах. Згідно з його декларацією за 2020 рік, вони з дружиною мають частки в двох квартирах у Новоукраїнці, плюс на дружині ще квартира в Кропивницькому. Із серпня 2019 року нардеп орендує житло в Києві. В автопарку – Suzuki Grand Vitara 2006-го, Toyota Camry 2016-го і три вантажівки. Задекларовані заощадження – 680 тисяч гривень, майже 100 тисяч доларів і 50 тисяч євро готівкою.

У 2020-му – через рік після того, як Мурдій став нардепом – його матір Людмила Домрачева, яка раніше працювала в приватних компаніях з невеличкими статутними фондами, раптово стає співвласницею фірми «Науково-виробничий інститут сучасних технологій» з чималим «статутником» і активами. На компанії земля і нерухомість у Кропивницькому, тут зараз – готель Сiтi Бiзнес Appart, - сказано в статті
У 2020-му – через рік після того, як Мурдій став нардепом – його матір Людмила Домрачева, яка раніше працювала в приватних компаніях з невеличкими статутними фондами, раптово стає співвласницею фірми «Науково-виробничий інститут сучасних технологій» з чималим «статутником» і активами. На компанії земля і нерухомість у Кропивницькому, тут зараз – готель Сiтi Бiзнес Appart, – сказано в статті

Наголошується, що чоловік сестри третього героя публікації, Олександра Дануци, працює на одній з керівних посад у ТОВ «Метінвест-Шіппінг» олігарха Ріната Ахметова. У декларації за 2020 рік вказано, що нардеп володіє квартирою у Кропивницькому та користується номером у готелі Верховної Ради «Національний».

Ще у власності і користуванні – бюджетні і зовсім не нові Chevrolet Lacetti 2005-го та Hyundai Sonata 2011-го. Плюс – півмільйона гривень і 6 тисяч доларів в якості заощаджень, – зазначається в матеріалі. – Все? Аж ніяк. Журналісти «Слідство.Інфо» нещодавно дізналися, що на матір Олександра Дануци після виборів було оформлено дві квартири у Києві сумарною вартістю щонайменше 100 тисяч доларів. Це суттєво перевищує суму заощаджень нарепа. Матір же при цьому – звичайна пенсіонерка з Малої Виски на Кіровоградщині. Яким було пояснення Дануци? Що квартири придбані на заощадження матері і родини сестри, а сам він ними користуватися не збирається.

Окрім квартир у Києві та землі в Маловисківському районі на матері народного депутата значаться ще дві земельні ділянки на Старій Балашівці в Кропивницькому з виходом до Інгулу, призначені під будівництво житлового будинку та ведення селянського господарства. На ділянці, окрім старого будинку, знаходиться одноповерхова новобудова.

Можна було б припустити, що будинок на цій ділянці зводить сам нардеп. Більше того – чоловік, який проживає у будинку на цій же вулиці на наше питання про Дануцу заявив, що будується тут саме він і приїжджає раз на два-три місяці, – йдеться в публікації. – Що з цього приводу каже декларація нардепа? Нічого. Згадок про будівництво тут немає. Сам же Дануца каже – нічого не ховає, а в будинку збирався жити зовсім не він: «Будинок куплений років 7 тому, бо сюди приїхав мій рідний дядько з Горлівки, він був переселенцем. Кілька років ми з сестрою допомагали, щоб батьки переїхали сюди з Малої Виски в цей будинок і жили разом з дядьком, були ближчі до мене. На час будівництва, звісно, я мав до цього відношення, бо жив у місті і контролював як триває будівництво. Так само приїздив до дядька в гості. Але вже кілька років як ми припинили будівництво, бо дядько помер, батьки поки що лишаються в Малій Висці, а я виїхав, фактично нікому дивитися за цим. Там лише стіни зведені, засклено і дах. З того часу, як я поїхав у Київ, будівництво припинилось», – розповідає нардеп, – «Я до нього формально не маю жодного відношення, воно на матері, це їхнє майно. Ми інколи туди з друзями і батьками приїздили смажити м’ясо. Я до нього не маю жодного стосунку, окрім того, як приїздив контролювати будівництво».

За інформацією з Реєстру Держархбудінспекції, повідомлення про початок робіт за цією адресою зареєстроване у грудні 2019 року. Згідно з будівельним паспортом, виданим тоді ж міськрадою Кропивницького, тут планується зведення будинку, гаража, лазні та альтанки
За інформацією з Реєстру Держархбудінспекції, повідомлення про початок робіт за цією адресою зареєстроване у грудні 2019 року. Згідно з будівельним паспортом, виданим тоді ж міськрадою Кропивницького, тут планується зведення будинку, гаража, лазні та альтанки

Нагадаємо, всі четверо мажоритарників «Слуги народу» від Кіровоградщини названі розслідувачами «Української правди» серед представників групи нардепів, яку вважають лобістами інтересів Рената Ахметова. Зазначається, що за участі ймовірних лобістів був заблокуваний законопроєкт про ринок електроенергії, який міг послабити монополію ДТЕК на енергетичному ринку.

Раніше повідомлялося, що обрані в одномандатних округах Кіровоградщини парламентарі від президентської партії – Олександр Дануца, Ігор Мурдій, Юрій Кузбит та Олег Воронько тільки готівкою задекларували на чотирьох 1,8 мільйона гривень, 2,9 мільйона доларів та 1,2 мільйона євро.