Юристи міськради відсудили гуртожиток на Університетському - в першій інстанції

Минулої п’ятниці господарський суд Кіровоградської області постановив рішення, яким проблемний гуртожиток на Університетському, 21, передано до комунальної власності міста.

Про це повідомляють у міськраді Кропивницького. У 2004-му свідоцтво про право власності на будівлю колишнього гуртожитку тресту «Кіровоградбуд» було отримано приватним підприємством «Вагран», пов’язаним із колишнім головою Кіровського районного суду Володимиром Ярошенком.

В четвер частина мешканців гуртожитку кілька часів перекривали трасу "Київ - Миколаїв", загрожуючи піти ише тоді, коли їм, дослівно, "вручать рішення з печатками". Фото - kr.depo.ua
У 2019-му частина мешканців гуртожитку кілька часів перекривали трасу “Київ – Миколаїв”, загрожуючи піти ише тоді, коли їм, дослівно, “вручать рішення з печатками”. Фото – kr.depo.ua

Починаючи з 2016 року ми були в постійному діалозі з жителями гуртожитку. Позиція міського голови Андрія Райковича була й залишається принциповою — мешканці мають всі законні підстави приватизувати свої кімнати. Пройдено довгий шлях і от нарешті маємо позитивний результат. Господарський суд дослухався до наших аргументів і прийняв рішення на безкомпенсаційній основі передати будівлю до комунальної власності, – цитує очільницю юридичного управління Марину Смаглюк пресслужба міської ради.

Рішення наразі ще не набрало законної сили – у відповідача є місяць на подання апеляційної скарги. У випадку не подачі скарги або її відхилення судом вищої інстанції мешканці зможуть розпочинати процедуру приватизації. Відділ обліку житла виконає відповідну перевірку, підготує всі необхідні документи для того, аби люди нарешті реалізували своє право мати власне житло

Нагадаємо, хоча гуртожиток ніколи не перебував у комунальній власності, і до спірної приватизації в 2002-2004 роках належав державі, в 2015-му фахівці міськради розпочали системний супровід заявників. За участі юристів мерії в суді було скасовано рішення виконкому щодо оформлення права власності за ПП «Вагран» на житловий будинок та про встановлення тарифів.

Також повідомлялося, що юристи міської ради Кропивницького разом із мешканцями проблемного гуртожитку на Університетському отримали ще одне судове рішення на їхню користь – апеляційний суд у Дніпрі слідом за першою інстанцією повернув будівлі офіційний статус гуртожитку.