Через недофінансування майно онкологічних центрів можуть забрати банки, - Яриніч

Деякі онкологічні заклади України взяли обладнання в лізинг або кредит, які мали виплачувати за рахунок бюджетних коштів від Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

Відсутність фінансування призведе до невиплати боргів перед банками, і, як наслідок, можливого відчуження майна, стверджує керівник обласного клінічного онкологічного центру Кіровоградської облради Костянтин Яриніч. За його словами, профільні медзаклади мають всі важелі для того, щоби в судовому порядку захищати право на отримання отримувати гідного фінансування згідно кількості та якості пролікованих хворих.

Один із документів, оприлюднених керівником обласного онкоцентру. Раніше Яриніч повідомив про отримання додаткової угоди від НСЗУ, яка передбачає зменшення фінансування закладу на 20%
Один із документів, оприлюднених керівником обласного онкоцентру. Раніше Яриніч повідомив про отримання додаткової угоди від НСЗУ, яка передбачає зменшення фінансування закладу на 20%

Чорний екран – так виглядає «онлайн зустріч» директорів онкологічних центрів України та НСЗУ. Ніхто навіть не збирався долучати нас до обговорення фінансування онкологічних центрів, – написав Яриніч у Facebook. – На превеликий жаль, наші партнерські відносини з НСЗУ виглядають наступним чином: спочатку пропонується обговорення питання катастрофічного недофінансування онкологічних закладів, в епістолярному жанрі, а потім НСЗУ, на селекторній нараді, яка відбувається за участі МОЗ, НСЗУ та департаментів охорони здоров’я, навіть не запрошує нікого із представників онкологічних закладів України. Про що це говорить? Про те, що представники НСЗУ абсолютно не готові для того, щоб іти на конструктивний діалог. Вони навіть не хочуть почути наші аргументи і не бажають зрозуміти, яким чином надалі онкологічні заклади будуть надавати медичну допомогу.

 

Керівник обласного онкоцентру зазначив також, що вважає за потрібне усім онкологічним закладам України негайно звернутися до обласних державних адміністрацій та департаментів з метою проведення всебічного обговорення та отримання обгрунтування недофінансування медзакладів в Україні.

Ще раз повторюю, що такий безглуздий і непрорахований крок призведе до повної руйнації онкологічної допомоги в нашій країні, – вважає Яриніч. – Попереднє звернення до т.в.о. голови НСЗУ Дмитра Самофалова залишилось без відповіді. Вони навіть не розуміють про яке роз’яснення йде мова. Сьогодні ми знову написали звернення до усіх інституцій, з проханням втрутитися у вирішення даного питання. Чекаємо відповідей, конкретних дій та здорового глузду.

Нагадаємо, за 2019 рік рак убив майже 2000 жителів Кіровоградщини. Онкологічна захворюваність в області перевищує середньоукраїнський показник на 32%, у Кропивницькому – майже на 50%. Регіон залишається лідером по онкологічним захворюванням серед усіх територій України.