Покращити опалення одній п’ятій міста коштує півмільярда, - Райкович

У Кропивницькому залишилося близько 30% споживачів централізованого теплопостачання. Це призвело до катастрофічно негативних наслідків і змушує провести капітальну модернізацію теплового господарства із заміною котелень.

На це потрібно щонайменше півмільярда гривень інвестицій, які підуть на забезпечення потреб лише близько 20% мешканців, повідомив міський голова Андрій Райкович. За його словами, новий опалювальний сезон проходитиме в режимі надзвичайної ситуації.

Світлина з березневого посту сторінки Андрія Райковича у Facebook
Світлина з березневого посту сторінки Андрія Райковича у Facebook

Уряд на початку року звернувся до міських голів з наполегливим проханням не піднімати тарифи на тепло, нас тішили меморандумами, чисельними обіцянками. А ціни на газ, натомість, підвищуються – аж «шкварчать», а рахунки «Теплоенергетика» ніхто не розблоковує, і це значно утруднює проведення підготовки теплового господарства міста до опалювального сезону, – наголосив міський голова. – Ми не опускаємо руки, ведемо перемовини і далі. Легко не буде, ми це розуміємо, по загальному настрою на тих нарадах у центральних органах влади, що вже пройшли.

У сезоні 2020 – 2021 року місто дотувало теплогенеруюче підприємство на 147 мільйонів гривень. За попередніми розрахунками, в рамках чинних цін і виділених лімітів, КП «Теплоенергетик» у новому сезоні матиме ще близько 410 мільйонів гривень збитків. Такого додаткового фінансового ресурсу в міському бюджеті немає.
Райкович також нагадав про борги містян за вже отримане тепло.

Люди скаржаться, що їм не дають дозволи на від’єднання від тепломережі. Розбираємося — а там величезні суми заборгованості за спожите тепло, – цитує очільника міста пресслужба. – Розрахуйтесь за отриману послугу і тоді, якщо це відповідає чинним правилам і порядку припинення подачі тепла – будь ласка. Ми вже відключили 58 житлових будинків.

Нагадаємо, замість обіцяної державою компенсації збитків, які Кропивницький несе через непідвищення тарифу на тепло на тлі подорожчання газу, місто отримало арешт операційного рахунку комунального «Теплоенергетика» через судове рішення на користь державного «Нафтогазу». Позов стосується боргу, накопиченого у 2017-2018 роках колишнім орендарем більшої частини комунального теплового господарства «Кіровоградтепло», засновник якого є одним з топ-менеджерів «Нафтогазу».