Поліція Кіровоградщини знову звітує про кримінальне переслідування за коноплі

Поліцейські області розпочали 103 кримінальних провадження, та продовжують проводити оперативно-профілактичні заходи в рамках операції «Мак».

За час операції про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень повідомлено 32 особам, повідомляє пресслужба обласного управління Нацполіції.

PicsArt_08-16-12.44.03

П’ятьох громадян притягнуто до адміністративної відповідальності, – йдеться в повідомленні. – За результатами вжитих заходів виявлено та знищено понад 100 тисяч нарковмісних рослин.

Згідно інформації, оприлюдненій поліцією раніше, з майже 127 тисяч 868 нарковмісних рослин, виявлених та знищених в ході операції на 16 серпня – лише 15,1 тисяч рослин маку та 112,7 тисяч рослин коноплі.

Сайт Весь Кіровоград вже акцентував на тому, що кримінальна відповідальність за вирощування конопель, легалізованих для медичного та подекуди й рекреаційного використання в Канаді, частині США та десятках інших країн, в Україні досі прирівняна до відповідальності за вирощування снотворного маку, який є сировиною зокрема для виготовлення кустарного героїну (т. зв. «ширки»).

Крім того, згідно ст. 310 Кримінального кодексу, за якою розпочато згадані кримінальні провадження, за вирощування маку кримінальна відповідальність настає від ста рослин, а за вирощування конопель – вже від десяти.

Стаття 310. Посів або вирощування снотворного маку чи конопель

1. Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від ста до п’ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин –

караються штрафом від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 цього Кодексу, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості п’ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п’ятдесят і більше рослин –

караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Нагадаємо, в серпні поліцейські виявили та знищили понад 21 тисячу рослин конопель, які росли серед насаджень соняшника біля Новомиргорода.

Також повідомлялося, що в липні депутати Верховної Ради не підтримали ініційований понад 80 їхніми колегами з фракцій «Слуги народу», «Голосу» та «Європейської солідарності» проєкт закону №5596, який називають законом про легалізацію медичного канабісу. «За» проголосували 184 парламентарі, «проти» – 33, «утримався» – 61, ще 40 нардепів не голосували. Лише троє нардепів з числа обраних на Кіровоградщині підтримали законопроєкт, який мав закласти підвалини для легального обігу конопель у медичних та наукових цілях.