До 30% втрат води в мережах водоканалу оплачують споживачі, - т.в.о. директора

З пориву, що стався на магістральному водогоні посеред кукурудзяного поля під Кропивницьким, вода тече територією закинутої ферми, і вже дійшла за два кілометри – до Старої Балашівки.

Про це повідомляє Суспільне – за словами місцевих, з пориву тече вже близько місяця. Одна з респонденток каже, що бачила, як приїжджали працівники водоканалу.

9a966000de22cf39

Хтось, мабуть, їм повідомив. Та куди вони ходили, що вони дивились, я не знаю. Нічого не зробили. Вода, як бігла, так і біжить – провулками в річку. Це ж які втрати, – цитує видання.

Виконувач обов’язків директора Кропивницького підрозділу обласного підприємства «Дніпро-Кіровоград» Андрій Шепель розповів Суспільному, що заявку про порив вони отримали 25 серпня.

Не усували його, бо бракує людей. Бригада, яка обстежувала порив, з’ясувала, що вода витікає в полі, а не біля житлових будинків, – зазначається в тексті. – Аварія сталась на водогоні, якому 40 років. Зі слів Андрія Шепеля, водогін жодного разу капітально не ремонтували, бо для цього потрібно відключити від водопостачання майже пів міста. Це зможуть зробити, коли завершать заміну водогону на вулиці Вокзальна.

Шепель також нагадав журналістам, що до 30% втрат води вже закладено в діючий тариф підприємства на водопостачання та водовідведення.

Керівник додав, що 7 вересня аварійна бригада водоканалу провела на місці пориву підготовчі роботи, усунути витік планують за два дні – до 10 вересня.

Нагадаємо, через порив водогону вулицею на Масляниківці в Кропивницькому чотири дні текла вода. Згідно повідомленням місцевих, служби водоканалу не реагують на виклики.

Раніше користувачка соцмереж з Миколаївки оприлюднила відео з потоками води, що, за її словами, другий день текли біля перехрестя Василя Нікітіна та Ярославської. Жінка, чий голос чути за кадром, стверджує: у водоканал повідомляли, але, дослівно, «ніхто нічого не робить, зате ціни за воду беруть скажені».