Газ для олександрійців може подорожчати втричі, - Кузьменко

В новому опалювальному сезоні газ може подорожчати з нинішніх 6-7 до 15-18 тисяч грн за тисячу «кубів».

Про це повідомляє Олександрійський тиждень з посиланням на міського голову райцентру Сергія Кузьменка.

e5fb9f02e60f629043b6379cc02b7952Всі хочуть, щоб ціна на газ не збільшувалася і тарифи залишалися на рівні минулого року. Однак є одне «але» – це вартість газу на ринку в Європі і Україні. Якщо в минулому році ціни коливалися в межах 6-7 тисяч гривень, то в цьому році звучить цифра – 15-18 тисяч, тобто, ціни стали втричі вище. На жаль, на рівні органів місцевого самоврядування це питання вирішити неможливо, так як це прерогатива Кабінету Міністрів. Тому ми, як мери міст, звернулися з листом до уряду, щоб найближчим часом всі українці дізналися, скільки буде коштувати газ і була технічна можливість почати опалювальний сезон, – цитує очільника Олександрії видання.

За даними статистики, протягом першої половини 2021-го найбільше серед споживчих цін на товари та послуги в Кіровоградській області подорожчало утримання житла та комунальні послуги, транспорт і зв’язок. Зокрема ціна газу для мешканців регіону за шість місяців зросла більше ніж на третину

За словами Кузьменка, міське теплогенеруюче підприємство технічно готове до опалювального сезону, але у мерії чекають на рішення, яке має бути прийняте на рівні уряду.

Нагадаємо, до 30% втрат води9 в мережах водоканалу оплачують споживачі – такий показник закладено в діючий тариф обласного підприємства «Дніпро-Кіровоград» на водопостачання та водовідведення.