Хто неконкурентно заробляє на "ковідних відходах" Кіровоградщини

Усі контракти на збирання, зберігання, оброблення та знешкодження небезпечних відходів за «ковідною» процедурою в області укладені з трьома фірмами.

Про це повідомляє Гречка, називаючи ці фірми «політичними».

Ілюстрація. Світлина - dozorro.org
Ілюстрація. Світлина – dozorro.org

Мова йде про термометри, відпрацьовані фільтри, використані рукавички, клінічні відходи та подібне.
Загалом з вересня минулого року подібних послуг за «ковідною» процедурою, тобто без проведення конкурентних торгів, було замовлено на суму 297,85 тисяч гривень, – пише видання. – Найдорожчий контракт, а з ним і майже дві третини від загальної суми замовлень, отримало ТОВ Науково-виробнича фірма «Екоцентр». Відповідний договір вартістю 180 тисяч гривень Кіровоградська обласна лікарня підписала 26 січня поточного року. Зареєстрована у Кропивницькому фірма належить киянам Олександру Іскренко та Марині Кудрявській. Остання у минулому також була помічницею нардепа-«порошенківця» 8-го скликання Сергія Тригубенко. Сама ж фірма у 2016-му належала кіпрській компанії Grostelisa Holdings Ltd та ТОВ «Тарком Екосерві», і встигла засвітитись у розслідуванні щодо блокування перевірки утилізаторів небезпечних відходів.

Також повідомляється, що 19 невеликих договорів загальною вартістю 75,85 тисяч гривень укладено із ТОВ «ЕКОВДМ» Миколи Тіпайла та Ірини Коновалової. Остання 2015-го брала участь у виборах до Кіровоградської обласної ради, балотувалась від партії «Батьківщина».

Останній підрядник, з яким договір на суму 42 тисячі гривень підписала Центральна міська лікарня, стало ТОВ «Олестас еко», – йдеться в матеріалі. – Засновник фірми Олександр Чуприна в 2014 році безуспішно балотувався до Верховної Ради України у складі «Об’єднаної команди патріотичних сил Черкащини».

Нагадаємо, на думку розслідувачів bihus.info, які аналізували декларації кіровоградських нардепів від «Слуги народу», за два роки після парламентських виборів теза про їхню разючу відмінність від обранців інших скликань вже сприймається виключно як жарт.