Борги за воду на Кіровоградщині «вибиватимуть» колектори

«Дніпро-Кіровоград» заплатить 4 мільйони гривень колекторській компанії, співробітники якої стягуватимуть з людей борги за водопостачання та водовідведення.

Про це гендиректор комунального підприємства облради Роман Ілик повідомив Суспільному. Договір з колекторами мають укласти в жовтні, тендер оголошено.

PicsArt_09-23-08.40.18

Ми змушенні звертатись щодо співпраці до колекторських компаній, тому що наші дії, рішення суддів і передача матеріалів у державну виконавчу службу інформації щодо боржників, не дає результатів. Влітку цього року ми вперше провели закупівлю послуги по стягненню заборгованості на 50 тисяч гривень, побачили ефективний результат, і вирішили оголосити тендер на новий договір, – цитує Ілика видання. – Тут головне, щоб наші споживачі прийшли у водоканал, уклали договір про реструктуризацію боргів і почали платити гроші за спожиті послуги.

За його словами, колектори воду людям не відключатимуть – будуть телефонувати й нагадувати стосовно простроченої заборгованості, надсилати голосові та текстові повідомлення, листи на поштову та електронну скриньки.

На сьогодні жителі області заборгували за водопостачання та водовідведення майже 27 мільйонів гривень, також повідомив Ілик. Зокрема строком до року люди винні «Дніпро-Кіровоград» 8 мільйонів гривень, від 1 до 2 років – понад 5 мільйонів, від 2 до 3 років – 3,6 мільйона, понад 3 роки – 10,15 мільйона.

Після укладання договору з колекторами, які переможуть в аукціоні, персональні дані та інформацію про боржників передаватимуть їм.

Нагадаємо, 4 вересня обласне підприємство «Дніпро-Кіровоград» відключить воду чотирьом містам області та споживачам магістрального районного водопроводу.

Протягом останніх місяців кропивничани регулярно повідомляють у соцмережах про пориви та відсутність реагування структур «Дніпро-Кіровоград» на повідомлення про аварії протягом двохчотирьох днів і навіть місяця.

Коментуючи одну з таких ситуацій, в.о. директора кропивницького підрозділу підприємства повідомив, що до 30% втрат води в мережах закладено в діючий тариф «Дніпро-Кіровоград» на водопостачання та водовідведення, найвищий серед обласних центрів України.