Землю біля набережної в Кропивницькому в нульових розібрали «політичні»

Частина землі вздовж обох боків Інгулу в центральній частині обласного центру належить людям, які можуть бути близькими до Табалових, місцевої «Батьківщини» та «Громадянської позиції».

Зокрема йдеться про ділянки, відведені міськрадою в 2008-2009 роках під будівництво житла. Одна така в 10 соток оцінювалась тоді у понад 700 тисяч гривень, пише Гречка.

На одній з платформ оголошень йдеться, що ця і ще дві ділянки нещодавно виставлялись на продаж. Нині оголошення видалене й відображається лише в кеші пошуковика
На одній з платформ оголошень йдеться, що ця і ще дві ділянки нещодавно виставлялись на продаж. Нині оголошення видалене й відображається лише в кеші пошуковика

Прокуратура намагалась оскаржити виділення ділянок у прибережній захисній смузі річки у власність, – пише видання. – Наприклад, у постанові Апеляційного суду Кіровоградської області від 13 березня 2018 року йдеться, що прокуратура оскаржувала рішення Кіровоградської міськради про виділення землі та держакт на право власності ділянкою з кадастровим номером 3510100000:29:265:0027… Прокурори наголошували, що передача землі відбулась із порушеннями. Адже в затверджуваному проєкті не було важливих погоджень. Крім того, за даними інституту землеустрою, ділянка знаходиться в 50-ти метровій зоні прибережної захисної смуги річки Інгул.

Зрештою Апеляційний суд погодився із тим, що землю видали з порушенням, але відмовив прокуратурі через порушення строків давності. Згідно з Кадастровою картою, власником ділянки з номером 3510100000:29:265:0027 є Юрій Валерійович Муленков, він же був відповідачем у судовій тяганині, зазначається в публікації.

Сайт Весь Кіровоград знайшов у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію людини з такими ж ім’ям, прізвищем та по-батькові, яка зареєстрована в Малій Висці та є директором сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «ІВА» з Одеської області. За даними відкритої бази реєстрових даних Opendatabot, співвласниками підприємства є зокрема Сергій Миколайович та Артем Сергійович Табалови.

Відомо, що в скликанні Кіровоградської міськради 2006-2010 року Сергій Табалов, брат відомого місцевого бізнесмена та політика Олександра Табалова, певний час займав посаду першого заступника міського голови (тоді – Володимира Пузакова)

Ще шмат землі площею майже 2 гектари, які знаходяться через річку навпроти парку Козачий острів, свого часу (у 2005 році. – Весь Кіровоград) сформували й виокремили з цільовим призначенням під «будівництво та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування» з видом використання для центру дозвілля молоді
Ще шмат землі площею майже 2 гектари, які знаходяться через річку навпроти парку Козачий острів, свого часу (у 2005 році. – Весь Кіровоград) сформували й виокремили з цільовим призначенням під «будівництво та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування» з видом використання для центру дозвілля молоді

Ніякого центру окрім бур’янів там немає, а Кадастрова карта відзначає, що право власності на ділянку оформлювалось на ТОВ «Профстанполімер», засновником якого значиться Сергій Миколайович Бондаренко з пропискою у Кам’янці. А в розділі про суб’єкта речового права на землю згадане приватне підприємство «Кіровоградський вибір», засновником якого вказана ТОВ-ка «Град.Строй» з донецькою пропискою, – пише «Гречка».

Втім, у 2012-му Господарський суд Кіровоградської області зобов’язав «Кіровоградський вибір» повернути Кіровоградській міській раді земельну ділянку площею 1,8 га по вул. Андріївській (біля річки Інгул) у стані не гіршому порівняно з тим, яким орендар одержав її в оренду, звільнену та придатну до використання за цільовим призначенням іншим особам. Даних про апеляційне оскарження цього рішення сайту Весь Кіровоград знайти не вдалося.

скрін_кадастр_3
Практично під самим Ковалівським мостом біля Інгулу також видніється ділянка під забудову. 600 «квадратів» на березі міської річки призначені під будівництво будинку

За інформацією з Кадастрової карти, право власності на землю оформлялося на Наталію Леонідівну Жаброілову. Особа з такими ж даними вказана співзасновницею споживчого товариства «Оптпродсервіс», основним видом діяльності вказано надання в оренду нерухомості, – йдеться в матеріалі.

Крім Жаброїлової, серед шести співвласників «Оппродсервісу» відкрита база реєстрових даних Opendatabot називає зокрема Любов Миколаївну Проценко. Жінка з такими ж прізвищем, ім’ям та по-батькові є також співвласницею зареєстрованих в обласному центрі споживчих товариств «Автотехінвест» та «Річ-Аскот». Одним із співвласників «Автотехінвесту» є Павло Григорович Петрушевський, також зареєстрований як ФОП у Гайвороні, імовірно – брат депутата облради від «Батьківщини» Петра Григоровича Петрушевського. Директором «Річ-Аскот» є Олександр Володимирович Жимінюк, який також очолює обласну організацію політичної партії «Громадянська позиція».

В серпні міський голова Андрій Райкович під час апаратної наради наголосив, що намагання приватного забудовника розпочати будівництво на ділянці під мостом, в місці залягання колектору напірної каналізації, мають бути припинені.

Яким чином у 2013 році були отримані відповідні дозволи – маємо розібратися разом із правоохоронцями, – зазначив міський голова

Нагадаємо, постійна депутатська комісія з питань екології, земельних відносин та комунальної власності міськради Кропивницького проголосувала проти зміни цільового призначення ділянок у Лісопарковій під будівництво готелю.

Також повідомлялося, що очільник Кропивницького поставив завдання юристам та профільним управлінням перевірити ефективність використання всіх орендованих земельних ділянок у місті.