У 2022-му Кропивницький має заробити майже на 300 мільйонів більше

Доходи бюджету Кропивницької міської громади на 2022 рік мають скласти 2,58 мільярда гривень, з них 2,09 мільярда – податкові та неподаткові надходження, і трохи менше півмільярда – освітня субвенція.

Про це йшла мова під час засідання робочої групи з підготовки проєкту бюджету в міськраді обласного центру. Торік основний фінансовий документ міста на 2021-й затвердили із дохідною частиною у 2,3 мільярди.

243224392_3034569073499146_622414311330017277_n

За словами секретаря міськради Олега Колюки, який головував на засіданні, проєкт бюджету Кропивницького на 2022 рік направлений на практичну реалізацію стратегічних пріоритетів міста.

Основними джерелами доходів бюджету громади залишаються податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, податок на нерухоме майно та акцизний податок.

В освітній сфері в 2022 році плануються деякі зміни, а саме вперше проектом Державного бюджету передбачається субвенція на придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти всієї (1,5 млрд грн), а також субвенція на забезпечення пожежної безпеки у закладах освіти (1,5 млрд грн), – зазначила начальниця фінансового управління Любов Бочкова. – Продовжується також реалізація програми «Нова українська школа», де обсяг фінансування в проекті Державного бюджету зберігається на рівні 2021 року, передбачається субвенція «Спроможна школа для кращих результатів», що на 30% більше, ніж у 2021 році, субвенція на надання підтримки особам з особливими освітніми потребами із обсягом фінансування на рівні 2021 року.

Обсяг освітньої субвенції для бюджету Кропивницької територіальної громади, передбачений на наступний рік – на 45,7 мільйонів більше ніж торік.

Водночас, за словами Бочкової, аналіз Формульного розрахунку освітньої субвенції на 2022 рік виявив, що в ній не враховано коефіцієнт індивідуального навчання, тобто оплата праці педагогів, що здійснюють педагогічний патронаж для дітей, які за медичними показами навчаються вдома. Також коштів від держави не вистачатиме для оплати праці вихователів груп продовженого дня, не враховані видатки на оплату праці тимчасово відсутніх вчителів – тих, що мають проходити обов’язкове щорічне підвищення кваліфікації.

У сфері соціального захисту на 2022 рік продовжуються виплати наступних субвенцій:

– на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб з числа учасників АТО/ООС, які отримали інвалідність ІІІ групи – 3,3 млрд грн, що в 13 разів більше 2021 року;

– на забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО/ООС та учасників АТО/ООС, які отримали інвалідність І або ІІ групи -1,7 млрд грн , що в 6 разів більше поточного року;

– на забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування – 810 млн грн, або на рівні поточного року ;

– на забезпечення житлом сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав та учасників бойових дій на території інших держав, які отримали інвалідність І або ІІ групи – 500 млн грн, або в 10 разів більше поточного року;

– на створення служб підтримки жертв домашнього насильства – 236 млн грн. (Кір.обл. -9,1 млн грн).
Також передбачаються видатки на забезпечення тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, за рахунок яких буде придбано 306 житлових об’єктів на суму 125 млн гривень.

Крім того, передбачаються видатки Державного фонду регіонального розвитку в сумі 11,2 млрд грн в цілому по Україні та субвенція на дороги по Кіровоградській області у 747,5 млн грн – на 8,3 % більше поточного року.

Нагадаємо, депутати міськради Кропивницького підтвердили пільги на харчування дітей учасників АТО/ООС на новий навчальний рік та звернулися до центральних органів влади щодо врегулювання кризи в комунальній теплоенергетиці.