Військові навчання Rapid Trident-2021: чому Кремль вкидає масштабну дезінформацію

Оригінальний текст оприлюднено інформагентством ASPI

У Львівській області з 20 вересня по 1 жовтня 2021 проходять міжнародні військові навчання Rapid Trident-2021 (Швидкий Тризуб-2021). Не встигли навчання початися, як кількість зафіксованих російських кібератак в Україні зросла в рази.

rapid-trident-2021

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного під загальним керівництвом командувача Сухопутних військ України генерал-полковника Олександра Сирского тривають військові навчання Rapid Trident-2021. У них беруть участь близько 6 тисяч військовослужбовців. Особливістю проведення нинішніх маневрів є те, що вони з’єднані із загальним сценарієм стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднані зусилля-2021».

nr1

Звичайно, такі події викликають підвищену увагу з боку держави-агресора. Адже будь-які позитивні речі, що відбуваються в Україні, переломлюються через призму пропагандистської машини Кремля і повертаються обуренням, різними інформаційними і кібератаками. Не є винятком і діючі навчання. Не встигли вони початися, як кількість зафіксованих кібератак в Україні зросла в рази. Про це повідомив заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк.

Неспокійно і в інформаційному просторі, підконтрольному Москві. Покотилися хвилі схлипувань на сайтах маріонеткових резервацій, створених на тимчасово окупованих територіях. Так, ресурс «Новоросія», з посиланнями на контрольований ними ж Телеграм канал, тут же підняв істерику, розповідаючи про жахи неминучого наступу ВСУ на бандформування, які утримують в заручниках мешканців Донецька і Луганська.

nr_1

Особливе загострення авторів пасквілів викликало те, що міжнаціональні формування на навчаннях Rapid Trident-2021 відпрацьовували, зокрема, дії зі звільнення від терористів населених пунктів.

Як завжди, в таких випадках, кремлівсько-геббельсівського «журналістами» підшукуються вигідні їм експерти, які говорять зручні Кремлю речі. На цей раз в студії звинувачував Україну давній завсідник московських політичних шоу Яків Кедмі. На його думку, будь-яка армія стає гірше, якщо її тренують американські військові. Вочевидь він забувся, що, наприклад, військово-повітряні сили Армії оборони Ізраїлю озброєні виключно літаками виробництва США і всі пілоти, природно, проходили підготовку з американськими інструкторами. Але, хто буде чіплятися? Для пенсіонерки з якогось Воронежа, яка прийшла після дозволеного збору хмизу і сіла біля телевізора, зійде.

Як би це було не смішно, очевидно одне. Якщо від наших дій над Кремлем червоніє заграва, значить, ми робимо все правильно.