Залишив без газу півтори тисячі людей - заплати 350 тисяч

Самовільне втручання в систему газопостачання, в результаті якого водою заповнило локальні газопроводи, обійдеться винуватцю у близько 350 тисяч гривень.

Приблизно стільки склала вартість робіт з ліквідації аварійної ситуації, в результаті якої на кілька днів залишились без газу два десятки будинків у мікрорайонах Волкова та Бєляєва. Про це повідомляють у «Кіровоградгазі».

1249

Мешканець однієї з квартир житлового будинку по вул. Бєляєва 13, корпус 2 в м. Кропивницький, вирішив самовільно встановити газовий котел-колонку на попереднє місце розташування після ремонту у власній оселі, – йдеться в повідомленні. – Внаслідок даних дій, без газопостачання залишилось 19 багатоповерхових житлових будинків (1449 абонентів) та заповнено водою близько 1,5 км розподільчих газопроводів та газопроводів-вводів.

Роботи з ліквідації проводилась експлуатаційними службами «Кіровоградгазу» з 1 по 8 вересня. Було зроблено 7 приямків, в яких проводились газозварювальні роботи для видалення води з газопроводу. Проведено повну продувку та випробування розподільчої системи газопостачання і кожного вводу до багатоповерхових будинків. Роботи проводились упродовж світлового дня, в тому числі й у вихідні дні, вночі проводилось чергування на розкопаних приямках для недопущення витоку газу через технологічні отвори в газопроводі, для випуску води.

1255

Зазначається, що витрати могли бути набагато більшими – працівникам підприємства вдалося уникнути припинення газопостачання близько 30 тисячам абонентів.

У «Кіровоградгазі» нагадують, що абонентам КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

– самовільно проводити газифікацію квартир і будинків;

– користуватися газом при несправних газових приладах;

– відключати старі й підключати нові газових приладів;- ремонтувати автоматику безпеки і регулювання;

– самовільно здійснювати ремонт газового обладнання і газопроводів;

– здійснювати реконструкцію приміщень, де встановлені газові прилади.

Це може стати причиною аварійної ситуації, задухи, отруєння чадним газом, пожежі, вибуху і навіть привести до смертельного результату, наголошують у компанії, такі роботи мають право проводити лише спеціалісти із відповідною кваліфікацією та дозволами

Нагадаємо, зі слів міського голови Олександрії Сергія Кузьменка, в новому опалювальному сезоні газ для її мешканців може подорожчати втричі – з нинішніх 6-7 до 15-18 тисяч грн за тисячу «кубів».

Також повідомлялося, що обласне комунальне підприємство «Дніпро-Кіровоград» відключить воду чотирьом містам і споживачам магістрального районного водопроводу, та заплатить 4 мільйони гривень колекторській компанії, співробітники якої стягуватимуть з людей борги за водопостачання та водовідведення.