Кропивницький отримає в межах 80 мільйонів додаткових надходжень

Урядом передбачене підвищення частки податку на доходи фізичних осіб, яка залишатиметься на місцях, на 4%.

Відповідні рішення були напрацьовані в процесі підготовки засідання президії Конгресу місцевих і регіональних влад, яке пройшло вчора в Києві за участі президента України. Про це в ексклюзивному коментарі сайту Весь Кіровоград повідомив міський голова Кропивницького Андрій Райкович, який брав участь у заході.

Світлини - офіційне інтернет-представництво президента України
Світлини – офіційне інтернет-представництво президента України

Якщо перекласти на бюджет Кропивницького, це в межах 80 мільйонів додаткових надходжень, – уточнив очільник міста. – Укладеним меморандумом передбачено, що самоврядування має не підвищувати тарифи на послуги комунальних підприємств для населення. Для самоврядування буде стабілізована ціна на газ, зняті додаткові фінансові навантаження, зроблені заліки зобов’язань із різниці в тарифах, накопичених протягом півтора десятка попередніх років.

Згідно зробленим раніше заявам місцевих посадовців, збитки комунального «Теплоенергетика» через підвищення ціни на газ і не підвищення ціни на централізоване опалення для кропивничан протягом минулого опалювального сезону склали близько 150 мільйонів гривень

Райкович повідомив також, що збитки, яких комунальні підприємства опалення зазнали через підвищення ціни на газ на початку 2021-го, планують у подальшому компенсувати з держбюджету через фінансування з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), субвенції на соціально-економічний розвиток та Фонду дорожнього будівництва.

Під ці кошти треба мати кейс проєктів, – наголосив міський голова. – В четвер я дав доручення своїм заступникам готувати такий кейс. Це мають бути не загально-планові, а стратегічні проєкти, починаючи з реконструкції міської системи теплопостачання.

Нагадаємо, доходи бюджету Кропивницької міської громади на 2022 рік мають скласти 2,58 мільярда гривень – на 300 мільйонів більше, ніж у затвердженому торік основному фінансовому документі міста.