На «тюремній» землі заробить ТОВка з політичними зв’язками

За вирощене на 1300 гектарах державної землі виправного центру в Олександрівці державне підприємство платитиме по кілька мільйонів на рік приватній фірмі.

У розслідуванні bihus.info зібрані факти, які дозволяють припустити, що це стало результатом застосування схеми, розіграної за участі народного депутата Ігоря Мурдія, обраного до Верховної Ради в окрузі №100 на Кіровоградщині.

Ігор Мурдій відомий зокрема через зв’язок зі скандальним заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим, вони обидва - уродженці Новоукраїнки. Журналісти зафіксували нардепа від Кіровоградщини серед гостей на святкуванні дня народження Татарова в ресторанному комплексі KNZS у Конча-Заспі. Скріншот сюжету "Української правди"
Ігор Мурдій відомий зокрема через зв’язок зі скандальним заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим, вони обидва – уродженці Новоукраїнки. Журналісти зафіксували нардепа від Кіровоградщини серед гостей на святкуванні дня народження Татарова 1 вересня 2021-го в ресторанному комплексі KNZS у Конча-Заспі. Скріншот сюжету “Української правди”

«Слуга» з Верховної Ради перейнявся долею землі, яку миттєво «перекинули» держпідприємству, а те – так само миттєво – державним коштом знайшло цій землі нових господарів, пов’язаних і зі «слугами», і з агробізнесом, – йдеться в публікації.

Зазначається, що минулого року прокуратурою області розпочато два кримінальних провадження щодо сільськогосподарського держпідприємства Державної кримінально-виконавчої служби №104 – за фактами невиплати робітникам зарплати та розкрадання майна. З підприємства нібито вивезли худобу, а техніку здали на металобрухт.

Були і махінації із землею. У 2020 році перевірка Держгеокадастру виявила, що землі Олександрівського центру №104 площею у понад 80 гектарів незаконно обробляв приватний підприємець. Збиток державі, за підрахунками земельників, склав 120 тис. грн. Той же в суді доводив, що ділянки засіяв на підставі угоди. Але не з центром, у користуванні якої значилась земля, а з ДП №104. Втім, договір цей скасували, – пише видання. – Ми не знаємо чи пов’язані ці події, але вже в лютому 2021-го 12 ділянок площею у понад 1 300 гектарів наказом головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області було таки перекинуто з колонії на держпідприємство. Цікаво, що звернення з таким проханням до управління подав народний депутат від партії «Слуга народу» Ігор Мурдій.

Наразі сільськогосподарське державне підприємство Державної кримінально-виконавчої служби №104, яке знаходиться в стані припинення, очолює Костянтин Бурківський. На місцевих виборах минулого року він балотувався до Олександрівської селищної ради від партії «За майбутнє», а його дружина Анастасія Бурківська стала депутатом цієї ж ради від «Слуг народу»

В лютому, вже за тиждень після передачі землі виправного центру, Бурківський підписав договір про виконання сільгоспробіт на ній з ТОВ «Оміс Агро». За його умовами, до кінця 2025 року фірма мала вирощувати для держпідприємства сільгосппродукцію за 3,4 мільйона бюджетних гривень на рік. Укладеною в квітні додатковою угодою вартість робіт збільшили до 4,63 мільйона. «Оміс Агро» вже засіяли й почали обробляти поля, зазначається в матеріалі.

img_20210503_144711-scaled

ТОВ «Оміс Агро» створене в Кропивницькому за місяць до укладення держпідприємством з ним угоди – 22 січня 2021 року. Нині засновницею вказана Світлана Сенченко. Окрім «Омісу» на ній числиться ТОВ «УКРТЕХЦЕНТР-АВТО». Іншим співзасновником цієї фірми є агробізнесмен Сергій Таровик. До 2020 року він очолював обласну організацію «Аграрної партії», балотувався від неї до Кропивницької райради. Також спробував обратися до Великосеверинівської сільради. На очільницю цієї ж громади від партії «Слуга народу» балотувалася і Світлана Сенченко

Ми направляли запит до держпідприємства з проханням повідомити за якими критеріями там обирали для співпраці саме цю новостворену фірму і чому не проводили публічну закупівлю. Але у відповіді в ДП відмовили, – констатує bihus.info. – Ми намагалися отримати коментар нардепа, але протягом кількох тижнів він не відповів ні на телефонні дзвінки, ні на повідомлення у месенджерах, ні на запит.

Нагадаємо, відведені в нульових земельні ділянки вздовж обох боків Інгулу в центральній частині Кропивницького наразі належать людям, які можуть бути близькими до Табалових, місцевої «Батьківщини» та «Громадянської позиції».