На медицину Кропивницького має піти додатково більше мільйона гривень

Профільна депутатська комісія підтримала виділення додаткових коштів на медичні заклади Кропивницького.

Про це повідомляють у міськраді, мова йде про 1,3 мільйона на пологовий будинок та лікарню швидкої допомоги.

Сьогодні, 08 жовтня, під головуванням Наталі Чередніченко відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань охорони здоров'я, освіти, соціальної політики, культури та спорту
Сьогодні, 08 жовтня, під головуванням Наталі Чередніченко відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я, освіти, соціальної політики, культури та спорту

За словами начальниці управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук,968 тисяч гривень украй необхідні для виконання капітального ремонту рентгенологічного кабінету лікарні швидкої медичної допомоги, капітальних ремонтів приміщень третього поверху головного корпусу та ремонту системи вентиляції міського пологового будинку з функціями перинатального центру.

Заклад потребує це 340 тисяч гривень на офісний гістероскоп з системою відеофіксації – це дозволить проводити малоінвазивні оперативні втручання для лікування гінекологічних захворювань, також зазначила Макарук.

За її інформацією, Національна служба здоров’я (НСЗУ) наразі переглянула чинну угоду та значно збільшила щомісячні ліміти фінансування для міської стоматології, в управлінні очікують на їхнє подальше зростання. У комунальному «Територіальному стоматологічному об’єднанні» змінюють керівника, провели реорганізацію структури, оптимізацію штатної чисельності персоналу відповідно до реального навантаження на медичних працівників. Покращення якісних та кількісних показників закладу дозволило залучити додаткове фінансування НСЗУ.

Збільшилися й доходи до бюджету за рахунок платних стоматологічних послуг — фіксується щомісячне зростання надходжень на понад 20 відсотків. На безоплатні послуги пільговикам щомісяця направляється близько 200 тисяч гривень бюджетних коштів.

Нагадаємо, урядом передбачене підвищення частки податку на доходи фізичних осіб, яка залишатиметься на місцях, на 4%. Для Кропивницького це близько 80 мільйонів додаткових надходжень.

Також повідомлялося, що доходи бюджету Кропивницької міської громади на 2022 рік мають скласти 2,58 мільярда гривень – на 300 мільйонів більше, ніж у затвердженому торік проєкті бюджету на 2021-й.