Люстрований і поновлений Сергій Жолонко: «Знову про@бали!»

Судно, яке мало б бути заставним майном у справі збанкрутілого «Дельта банку», вільно входить і виходить з Миколаївського порту під прапором РФ.

Про це нещодавно поновлений судом на посаді першого заступника прокуратури Кіровоградської області Сергій Жолонко написав у Facebook.

243980356_4912162505479733_6583526994219659917_n
Світлина – Facebook Сергія Жолонка

Пару годин тому від причальної стінки Чорноморського суднобудівного заводу відчалив дуже цікавий корабель – 108-метровий суховантаж «Омський-147» під прапором РФ, порт приписки Таганрог. Відповідно до російського регістра, власником судна є московське ТОВ «Дон», – написав він. – На початку двохтисячних цей корабель ходив під українським прапором, власником його тоді був олігарх Костянтин Молодковець, екс-керівник Київрічпорту і засновник української бізнес-групи KDM Shipping. У той період його ТОВ «Столична судноплавна компанія» (ССК) під заставу власного флоту взяла 4.5 млн. $ кредиту в «Кредитпромбанку», правонаступником якого в 2013 р. став «Дельта Банк». «Дельта Банк», зі свого боку, заарештував майно ТОВ, зокрема й кораблі, серед яких вже відомий нам «Омський-147». Однак поки тривала бюрократична тягучка, хваткий Молодковець встиг безперешкодно продати заарештовані пароплави своїй компанії, зареєстрованій в Молдові. Дані махінації навіть стали об’єктом кримінальної справи за заявою «Дельта Банку» в 2014 р, проте воно було досить скоро припинено з невідомих причин. За час розслідування ТОВ «ССК» увійшла в процедуру банкрутства, а незабаром «луснув» і «Дельта Банк». У 2019 Господарський суд Києва визнав банкрутом ТОВ «ССК» і ухвалив скасувати арешти, накладені на майно боржника. Такий розвиток подій сприяв подальшому перепродажу судна російській компанії все того ж Молодковця, але вже в новій юрисдикції, під російським прапором і з новим портом приписки в Таганрозі.

Першого заступника прокурора області Сергія Жолонка було люстровано в 2014-му. Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду відповідний наказ Генпрокурора визнано протиправним та скасовано, нещодавно його підтвердила касаційна інстанція.

Суддя Роман Брегей ухвалив рішення поновити Жолонка на посаді першого заступника прокурора Кіровоградської області з 24 жовтня 2014 року і стягнути з обласної прокуратури на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу у сумі майже 2,5 мільйонів, відрахувавши з цієї суми усі обов`язкові платежі.

Суддя посилається на аналіз рішення Європейського суду з прав людини, згідно з яким законодавчий механізм очищення влади (люстрації), суперечить верховенству права і ратифікованій Україні Конвенції про захист прав людини. На його думку, заборона перебування на зазначених у Законі посадах та, як наслідок, звільнення з цих посад, розглядається як установлення презумпції колективної вини, а не презумпції невинуватості

Жолонко також посилається на повідомлення Генеральної прокурорки про те, що власнику й голові наглядової ради «Дельта банку» повідомлено про підозру в розтраті понад 1 млрд грн. Згідно з процедурою, майно банку мало поповнити Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та забезпечити захист прав і законних інтересів вкладників.

Однак нерозторопність наших чиновників або (що скоріше всього) відсутність бажання стали причиною того, що потенційний заставний об’єкт вільно входить і виходить з Миколаївського порту під прапором РФ, – написав люстрований і поновлений прокурор. – Мораль цієї байки така: знову про@бали!

Нагадаємо, за вирощене на 1300 гектарах державної землі виправного центру в Олександрівці державне підприємство платитиме по кілька мільйонів на рік приватній фірмі. У розслідуванні bihus.info зібрані факти, які дозволяють припустити, що це стало результатом застосування схеми, розіграної за участі народного депутата Ігоря Мурдія, обраного до Верховної Ради в окрузі №100 на Кіровоградщині.