Судно, яке мало б бути заставним майном у справі збанкрутілого «Дельта банку», вільно входить і виходить з Миколаївського порту під прапором РФ.
Про це нещодавно поновлений судом на посаді першого заступника прокуратури Кіровоградської області Сергій Жолонко написав у Facebook.
– Пару годин тому від причальної стінки Чорноморського суднобудівного заводу відчалив дуже цікавий корабель – 108-метровий суховантаж «Омський-147» під прапором РФ, порт приписки Таганрог. Відповідно до російського регістра, власником судна є московське ТОВ «Дон», – написав він. – На початку двохтисячних цей корабель ходив під українським прапором, власником його тоді був олігарх Костянтин Молодковець, екс-керівник Київрічпорту і засновник української бізнес-групи KDM Shipping. У той період його ТОВ «Столична судноплавна компанія» (ССК) під заставу власного флоту взяла 4.5 млн. $ кредиту в «Кредитпромбанку», правонаступником якого в 2013 р. став «Дельта Банк». «Дельта Банк», зі свого боку, заарештував майно ТОВ, зокрема й кораблі, серед яких вже відомий нам «Омський-147». Однак поки тривала бюрократична тягучка, хваткий Молодковець встиг безперешкодно продати заарештовані пароплави своїй компанії, зареєстрованій в Молдові. Дані махінації навіть стали об’єктом кримінальної справи за заявою «Дельта Банку» в 2014 р, проте воно було досить скоро припинено з невідомих причин. За час розслідування ТОВ «ССК» увійшла в процедуру банкрутства, а незабаром «луснув» і «Дельта Банк». У 2019 Господарський суд Києва визнав банкрутом ТОВ «ССК» і ухвалив скасувати арешти, накладені на майно боржника. Такий розвиток подій сприяв подальшому перепродажу судна російській компанії все того ж Молодковця, але вже в новій юрисдикції, під російським прапором і з новим портом приписки в Таганрозі.
Суддя Роман Брегей ухвалив рішення поновити Жолонка на посаді першого заступника прокурора Кіровоградської області з 24 жовтня 2014 року і стягнути з обласної прокуратури на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу у сумі майже 2,5 мільйонів, відрахувавши з цієї суми усі обов`язкові платежі.
Суддя посилається на аналіз рішення Європейського суду з прав людини, згідно з яким законодавчий механізм очищення влади (люстрації), суперечить верховенству права і ратифікованій Україні Конвенції про захист прав людини. На його думку, заборона перебування на зазначених у Законі посадах та, як наслідок, звільнення з цих посад, розглядається як установлення презумпції колективної вини, а не презумпції невинуватості
Жолонко також посилається на повідомлення Генеральної прокурорки про те, що власнику й голові наглядової ради «Дельта банку» повідомлено про підозру в розтраті понад 1 млрд грн. Згідно з процедурою, майно банку мало поповнити Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та забезпечити захист прав і законних інтересів вкладників.
– Однак нерозторопність наших чиновників або (що скоріше всього) відсутність бажання стали причиною того, що потенційний заставний об’єкт вільно входить і виходить з Миколаївського порту під прапором РФ, – написав люстрований і поновлений прокурор. – Мораль цієї байки така: знову про@бали!
Нагадаємо, за вирощене на 1300 гектарах державної землі виправного центру в Олександрівці державне підприємство платитиме по кілька мільйонів на рік приватній фірмі. У розслідуванні bihus.info зібрані факти, які дозволяють припустити, що це стало результатом застосування схеми, розіграної за участі народного депутата Ігоря Мурдія, обраного до Верховної Ради в окрузі №100 на Кіровоградщині.