Поліцейські брали $500 за дозвіл на «травмат» для псевдодружинників, - СБУ

Злочинна група з двох посадовців поліції та колишнього працівника МВС без законних підстав видавали дозволи на травматичну зброю.

Така версія слідчих СБУ, згідно повідомленню пресслужби про викриття системної корупції в дозвільній системі Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області. Дозвільні документи видавалися нібито для охорони громадського порядку у селищних радах регіону. За кожне посвідчення вимагали 500 доларів хабаря.

b173f7106cf2fb2af48eda6dd44e097b

Встановлено, що організатори групи – двоє посадовців поліції. За даними слідства, вони налагодили корупційний механізм оформлення документів на право придбання та носіння зброї нелетальної дії. До протиправної діяльності залучили колишнього працівника МВС. Він підшукував клієнтів та був посередником для передачі грошей, – йдеться в повідомленні. – Співробітники СБУ затримали одного з організаторів схеми під час одержання чергової суми неправомірної вигоди.

У ході проведення оперативно-слідчих дій встановлено, кількість псевдодружинників, які отримали або планують отримати незаконно оформлені дозволи вже складає дві сотні осіб, також зазначають у Службі. Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності і притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до схеми.

Вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру за ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України та обрання мір запобіжних заходів. Максимальне покарання, передбачене згаданою статтею – до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна

Нагадаємо, за підозрюваного в хабарництві начальника Льотної академії Олександра Чумака внесли 568 тисяч 750 гривень застави. 

Також повідомлялося, що сall-центри, що працювали на Росію в Кропивницькому, збирали зінформацію про персональні дані, реквізити платіжних карток та засоби доступу до банківських рахунків, електронних грошей і електронних платіжних систем своїх українських клієнтів.

Раніше на Кіровоградщині припинили діяльність мережі, яка створювала «паралельні» ОТГ. Група осіб розробляла фіктивні реєстраційні документи, статути, печатки та посвідчення для легалізації «альтернативних» органів місцевого самоврядування з такими ж назвами, як у реально існуючих об’єднаних громад. Від імені «псевдоОТГ» до підприємств та установ надсилали листи з вимогою передати майно на їхній баланс. За версією слідства, ця діяльність мала кураторів, і, за їхнім задумом, мала призвести до дестабілізації суспільно-політичної ситуації в регіоні.